Reklama

Podbili serca Polonii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZPiTZŁ "Łukowiacy" / Facebook

Podbili serca Polonii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 60-osobowa grupa tancerzy i muzyków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" koncertowała na Łotwie. Podczas majówki pokazywała naszą kulturę m.in. na polonijnych festiwalach.

Zespół, obchodzący w tym roku swoje 20-lecie, zagrał w stolicy dawnych Inflant polskich Dyneburgu (obecna nazwa miasta Daugavpils). Okazją do zaprezentowania umiejętności grupy prowadzonej przez Grzegorza Rzymowskiego był IX Międzynarodowy Festiwal „Polski Folklor w Łatgalii”. „Łukowiacy” zaśpiewali także z okazji Dnia Polonii i Polaków za granicą, wzięli też udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspólnie z łukowskim zespołem wystąpiły polonijne zespoły z Łotwy, Litwy i Czech oraz Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca ”Hajduki” z Oświęcimia, który wkrótce na zaproszenie „Łukowiaków” przybędzie na Dni Łukowa.

- Występy „Łukowiaków” spotkały się z wielkim uznaniem licznej polonijnej publiczności na czele z Ambasador RP na Łotwie, Konsulem Honorowym RP na Łotwie oraz przedstawicielami polskiego wojskowego kontyngentu stacjonującego na Łotwie w ramach misji NATO - mówi Grzegorz Rzymowski.

Program łukowskiego zespołu przygotowało kierownictwo artystyczne: Małgorzata Wardak (choreografia), Wojciech Zielonka (muzyka i śpiew) oraz Stanisław Zarzycki (akompaniament).

- Wielkie brawa od polonijnej widowni, za piękne polskie piosenki ludowe, otrzymały także także solistki „Łukowiaków”: Klaudia Borejko i Alicja Dziurdziak.
Od 1 do 8 czerwca „Łukowiacy” znowu wyjadą za granicę, tym razem do Zagłębia Ruhry w Niemczech, a drugiej połowie lipca ponad 110-osobowa grupa będzie reprezentowała Polskę na festiwalu w bułgarskiej Warnie – dodaje dyrektor zespołu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE