Reklama

Poczekamy na strzelnicę w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Poczekamy na strzelnicę w Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Łukowa i okolic poczekają na strzelnicę z prawdziwego zdarzenia. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało wykaz inwestycji, które otrzymają dofinansowanie na budowę miejsca, w którym można by doskonalić swoje umiejętności. W dokumencie tym brakuje naszego miasta.

„Strzelnica w powiecie” na razie nie w Łukowie. Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło listę samorządów, które otrzymają wsparcie w budowie bądź modernizacji tego typu infrastruktury na swoim terenie. MON miał w bieżącym roku do wydania w sumie 40 milionów złotych, z czego 1,2 mln miało trafić do Łukowa. O złożonym przez Miasto wniosku mówił na sesji 27 października burmistrz Dariusz Szustek.

Według ministerialnego programu, dokumenty należało złożyć do 21 września. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło natomiast 19 października. Wnioski były oceniane na podstawie ocen formalnych i merytorycznych. MON szczegółowo opisał, jak powinna wyglądać inwestycja i jakie ma mieć obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa. Ważnym punktem było również to, że strzelnice mają powstać już w tym roku.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku z Łukowa, w naszym mieście powstałaby 200-metrowa strzelnica na minimum 10 stanowisk. Całość kosztowałaby 2 miliony i zlokalizowana byłaby na dotychczasowej lokalizacji przy ulicy Strzelniczej. Tak się jednak nie stanie, bo projekt został odrzucony przez komisję MON-u. Nasze miasto nie jest jedyne, któremu nie udało się zdobyć dofinansowania. Do ministerstwa wpłynęło w sumie 19 wniosków, z których jedynie dwa otrzymały pozytywną odpowiedź. Strzelnice z rządowego programu wybudowane zostaną w dwóch miejscowościach na Mazowszu: Bielinach i w Odrzywole. Z puli 40 milionów miasta te otrzymają 1,6 miliona dofinansowania.

Teraz Ministerstwo ma się zastanowić nad inną formą wsparcia dla samorządów, które nie otrzymały dofinansowania. Niewykluczone że Miasto Łuków będzie mogło aplikować o wsparcie w przyszłym roku.

Zobacz też:UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE