Reklama

Poczekamy na remont dworca kolejowego. Winny projektant

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Poczekamy na remont dworca kolejowego. Winny projektant - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont dworca kolejowego w Łukowie zostaje przesunięty co najmniej o rok. Powodem jest rozwiązanie umowy przez PKP S.A. z projektantem.

W zeszłym roku informowaliśmy o planowanych pracach inwestycyjnych na dworcu PKP w Łukowie. Zabytkowy obiekt miał przejść do 2020 roku gruntowną modernizację, aby zyskać bardziej funkcjonalny i nastawiony na lokalne potrzeby charakter. Prace miały się rozpocząć w drugiej połowie tego roku, jednak tak się nie stanie. Dlaczego?

Jak informuje PKP S.A., osoba mająca zaprojektować wnętrze odnowionego dworca nie wywiązała się z zadania. Z tego powodu prace remontowe na zabytkowym budynku przy ul. Dworcowej w Łukowie opóźnią się co najmniej o rok.

- Wkrótce zostanie ogłoszone nowe postępowanie na to zadanie. W przyszłym roku chcemy wyłonić wykonawcę prac i rozpocząć roboty budowlane - mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP S.A. - Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie nowoczesny i bardziej funkcjonalny. Zakres prac obejmie nie tylko modernizację budynku dworca, ale również zagospodarowanie przyległego terenu - dodaje rzecznik.

Remont dworca kolejowego w Łukowie wpisywać się ma w ogólnopolski program Polskich Kolei Państwowych, w ramach którego modernizację do 2023 roku przejść ma 400 tego typu budynków. Jak powiedziała w rozmowie z Łuków24.pl Katarzyna Grzduk z PKP S.A., opóźnienie inwestycji w naszym mieście nie oznacza, że Łuków „wypadnie” z planów inwestycyjnych spółki. Budynek - choć jego remont nastąpi nieco później - ma mieć wydzielone miejsce na usługi komercyjne i ma być przystosowany do osób niepełnosprawnych. Nieodłącznym elementem dworca mają być też kasy biletowe, nieobecne w naszym mieście od października 2014 roku.

Zobacz też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE