Reklama

Pobiegnij dla Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Pobiegnij dla Żołnierzy Wyklętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jedną z imprez towarzyszących świętu w naszym mieście będzie III bieg pamięci "Tropem Wilczym". Do udziału zaprasza Bartłomiej Bryk i stowarzyszenie "Przyjazne Klimeckigo".

Za półtora miesiąca w Łukowie obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W przypadające 4 marca święto na terenie miasta odbędzie się szereg wydarzeń czczących pamięć żołnierzy walczących o Wolność. Jedną z imprez jest planowany już dzisiaj bieg pamięci „Tropem Wilczym”, do udziału w którym zaprasza Bartłomiej Bryk i stowarzyszenie ,,Przyjazne Klimeckiego’’.

Zawody odbędą się na dwóch dystansach, a chętni będą mogli startować w obydwu biegach. Organizatorzy przygotowali bieg rodzinny na dystansie 1500 metrów, w którym nie będzie liczona klasyfikacja końcowa i czas oraz bieg konkursowy na 4500 m z klasyfikacją końcową.

- Do udziału w biegach zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Jestem przekonany, że dystans biegu rodzinnego, który przecież pokonać można we własnym tempie, bo na tym dystansie nie będzie klasyfikacji końcowej, to świetny sposób na oddanie w sportowy sposób pokłonu w stronę tych, którzy walczyli za ojczyznę - mówi Bartłomiej Bryk, organizator zawodów. - Ponadto cieszy fakt, że nasza inicjatywa kolejny już rok zauważona jest z poziomu centralnego o czym świadczy fakt objęcia Honorowego Patronatu nad naszą imprezą przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zachęcam również do wcześniejszych zapisów ponieważ ze względów organizacyjnych zmuszeni byliśmy wprowadzić limity miejsc - dodaje.

Udział w biegach jest bezpłatny. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiety startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek ufundowany przez Salę Weselną ,,Wiktoria’’. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu przygotowanych miejsc. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem 511 045 076.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Łukowie już po raz trzeci. W ramach obchodów odbędzie się cykl wydarzeń wśród których znajduje się bieg, akcja honorowego krwiodawstwa, wystawa plac plastycznych zebranych w latach poprzednich, czy akcja edukacyjna ,,Namiot Pamięci - Lokalni Wyklęci’’. Więcej informacji już wkrótce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE