Reklama

Pobiegli Tropem Wilczym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Pobiegli Tropem Wilczym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 148 biegaczy wystartowało wczoraj w Biegu Tropem Wilczym. Podczas niedzielnego spotkania w parku miejskim udało się także odda 8 litrów krwi.

26 lutego rozpoczęły się łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W parku miejskim niemal 150 osób wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym. Impreza sportowa została podzielona na dwie konkurencje: bieg honorowy i konkursowy. Najmłodszy biegacz nie miał 10 lat, najstarsza uczestniczka zaś 67. Jak powiedział organizator wydarzenia Bartłomiej Bryk:

Pokazaliśmy jak w sportowy sposób można demonstrować swój patriotyzm i oddać cześć poległym żołnierzom i członkom ruchu antykomunistycznego. Ponadto zawody były świetną okazją do integracji międzypokoleniowej. W biegach brały udział zarówno dzieci, jak i seniorzy. W celu udziału w biegach do naszego miasta zawitali sportowcy m. in. z Warszawy, Białegostoku, Przemyśla, Lublina, Siedlec, Kraśnika, Siemiatycz, Puław, Klementowic, Adamowa i Łukowa.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okazyjnie wybite medale, koszulkę z wybranym wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, materiały patriotyczne oraz ciepły posiłek. Spośród tych, którzy zdecydowali się na rywalizację w Biegu Wilka na dystansie 4,5 m zostali wybrani najlepsi. Oto klasyfikacja zwycięzców. 

I miejsce - Adam Wakuluk - Siemiatycze

II miejsce - Kamil Młynarz - SKB Kraśnik
III miejsce - Krzysztof Cabaj - Yulo - Run Team Siedlce.

Gdy jedni uczestnicy obchodów brali udział w biegach, inni oddawali krew. W niedzielę udało się zebrać 8 litrów krwi.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE