Reklama

Po świętach: 9 kolizji i 5 straconych praw jazdy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Po świętach: 9 kolizji i 5 straconych praw jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu łukowskiego doszło do 9 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i ponad 80 sprawców wykroczeń. Pięciu z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

- Minione dni weekendu świątecznego, był to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy postanowili spędzić ten czas poza domem. Mundurowi sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa – mówi Marcin Józwik, rzecznik prasowy KPP w Łukowie.

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem od piątku na drogach powiatu łukowskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Na szczęście nie było żadnych wypadków drogowych. Podczas kontroli drogowych mundurowi ujawnili że ponad 80 osób popełniło wykroczenia, w tym 71 przekroczyło dozwoloną prędkość. Pięć z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali też czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzając stan techniczny pojazdów w 9 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne.    

- Pamiętajmy - bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego – apeluje policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE