Reklama

Po pół roku wolności wrócił do Zakładu Karnego

Opublikowano:
Autor:

Po pół roku wolności wrócił do Zakładu Karnego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna kara pozbawienia wolności grozi 60-latkowi z gminy Łuków. Mężczyzna pół roku temu wyszedł z zakładu karnego, jednak już po kilku miesiącach ponownie zaczął znęcać się nad żoną.

W tym tygodniu łukowscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej w jednej z rodzin gminy Łuków. Mundurowi dowiedzieli się, że 60-latek od kilku miesięcy psychicznie i fizycznie znęca się nad swoją żoną. Ustalili też, że mężczyzna w lutym wyszedł z Zakładu Karnego, gdzie odbywał kilkuletnią karę pozbawienia wolności za takie samo przestępstwo.

- Już po dwóch miesiącach 60-latek będąc pod działaniem alkoholu zaczął wszczynać awantury, podczas których wyzywał swoją żonę, wyganiał ją z domu, bił, a nawet groził zabójstwem - informuje Marcin Józwik, oficer prasowy łukowskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz za swe przewinienia będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku łukowskiej policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 60-latka. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

Policjanci przypominają, że przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec osób bliskich. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE