Reklama

Pływają po Zielawie kajakami, zapraszają wszystkich chętnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Węda (blog Nasza Gmina Łomazy)

Pływają po Zielawie kajakami, zapraszają wszystkich chętnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu płynęli Zielawą z Wisznic do Studzianki. Na sierpień planują kolejny spływ, tym razem z Rossosza do Studzianki. Zapraszają wszystkich chętnych.

Łukasz Węda wraz z żoną Joanną zorganizowali w lipcu spływ kajakowy na 20-kilometrowym odcinku Zielawy z Wisznic do Studzianki, gdzie Łukasz mieszka.

Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. O godzinie 12.00  dwadzieścia pięć kajaków rozpoczęło z Wisznic spływ – wspomina Łukasz.Trasa do najłatwiejszych nie należała. – Na Zielawie pływa się trudniej niż na Krznie czy Bugu. Duża ilość roślinności powodowała, że trzeba było mocno wiosłować. Rzeka zupełnie inaczej wygląda z koryta. Dostrzega się bogatą roślinność i liczne mostki na niej – relacjonuje Łukasz.

Zakładali, że dotarcie do Studzianki zajmie min. 5 godzin. Tymczasem pierwsze kajaki dotarły do mety po ponad 4 godzinach.

Impreza się udała, więc wypada ją powtórzyć. Łukasz ogłosił właśnie nabór na sierpniowe spływy. Też Zielawą, ale tym razem odcinek jest krótszy, bo ma ok. 13 km. (Rossosz – Studzianka).

Planujemy 2 spływy. 15 sierpnia 2015 startujemy o godzinie 16:00 przy moście na Bordziłówkę oraz 16 sierpnia 2015 o godz. 14:00. – informuje organizator.

W ramach spływu przewidziany jest transport na miejsce startu z Białej Podlaskiej przez Studziankę i Łomazy.

Każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu okolicznościowy medal oraz solidny obiad. Uczestnicy wezmą udział w spotkaniu integracyjnym przy ognisku połączonym ze strzelaniem z łuku oraz turniejem. Planowany jest też transport powrotny do Białej Podlaskiej po imprezie – dodaje Łukasz.

Szczegóły i zapisy do 10 sierpnia 2015 roku lub do wyczerpania miejsc. Więcej informacji pod numerem telefonu 501 266 672. Organizatorzy zapraszają.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE