Reklama

Płudowski z poparciem „Solidarności”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Płudowski z poparciem „Solidarności” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kraju popierają PiS, w Łukowie stawiają na innego kandydata. Łukowski Oddział NSZZ "Solidarność" wsparł oficjalnie Piotra Płudowskiego w walce o stanowisko burmistrza miasta. 11 października informację tą przekazali publicznie członkowie związku zawodowego.

Piotr Płudowski może liczyć na dodatkowe głosy w wyborach na burmistrza miasta. Na 10 dni przed wyborami otrzymał on oficjalne wsparcie od łukowskich struktur NSZZ „Solidarność”. Poinformował o tym na zwołanej specjalnie konferencji prasowej Witold Stępniewski, Przewodniczący Oddziału Łuków Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”.

- 4 października podjęliśmy uchwałę. Popieramy Piotra ponieważ jest człowiekiem pochodzącym z prawicowej rodziny, jest bezpartyjny i wierzący. Apelujemy jednocześnie do członków „Solidarności” i naszych sympatyków o głosowanie na Piotra Płudowskiego - powiedział Witold Stępniewski.

Według informacji uzyskanej od Witolda Stępniewskiego „Solidarność” w Łukowie liczy około 600 osób. Do związku należą pracownicy 10 organizacji zakładowych, m.in. w spółkach miejskich oraz emeryci. Ubiegający się o stanowisko burmistrza Łukowa Piotr Płudowski podziękował za poparcie udzielone przez związek zawodowy.

- To kolejne środowisko, które w mojej kandydaturze widzi szansę na zmiany w naszym mieście. Idee „Solidarności” mam głęboko w sercu i deklaruję współpracę ze środowiskami związkowymi - powiedział Płudowski.

Dlaczego jednak łukowskie struktury „Solidarności” zdecydowały się udzielić poparcia innemu kandydatowi, aniżeli reprezentowanemu przez Prawo i Sprawiedliwość? Krytycznie o lokalnych strukturach partii wypowiedział się po konferencji prasowej Witold Stępniewski.

- W PiS-ie są porządni ludzie, których nadal będziemy wspierali. Mówiąc o wyborach parlamentarnych, nie wyobrażam sobie u władzy innego ugrupowania niż PiS. Lokalnie uważam natomiast, że trzeba głosować na człowieka, który jest godny zaufania i który będzie nas godnie reprezentował jako burmistrz - powiedział przewodniczący łukowskiego oddziału „Solidarności”.

Czy wsparcie związku zawodowego przyniesie Płudowskiemu dodatkowe głosy 21 października? Wybory już za 10 dni.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE