Reklama

Plac Narutowicza – zmiana planów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Plac Narutowicza – zmiana planów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wrześniu pisaliśmy o planach władz miasta, które chcą zmodernizować plac Narutowicza ze środków własnych. Plany się zmieniły.

Na początku sierpnia pisaliśmy o tym, że zadanie modernizacji placu Narutowicza nie otrzyma dofinansowania z programu \"Dziedzictwo kulturowe i naturalne\", ponieważ wniosek nie został złożony. We wrześniu, podczas obrad Rady Miasta, radni usłyszeli, że Miasto wykona prace własnymi siłami. W pierwszej kolejności miały zostać wykonane prace brukarskie, za które odpowiedzialny byłby Zarząd Dróg Miejskich. W kolejnym roku swój wygląd miały odmienić tereny zielone.

Podczas październikowej sesji kolejność została zupełnie zmieniona. Jak powiedział burmistrz miasta Dariusz Szustek:

Będziemy się ubiegać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, dlatego zmieniła się kolejność – zaczniemy od zieleni. Nie jest to pierwszą potrzebą mieszkańców, by przebudowywać parkingi. Pilniejsze są prace przy Dębie Wolności, pomniku Powstańców Styczniowych. W drugiej kolejności zostaną wykonane prace brukarskie.

Całość zadania została oszacowana na kwotę 1,8 mln zł. Władze miasta mają jednak nadzieję, że kwota ta będzie mniejsza, chociażby ze względu na to, że część prac wykona ZDM. Ma to przynieść ok. 300 tys. oszczędności. O dalszych losach tej inwestycji będziemy Państwa informowali na bieżąco.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE