Reklama

PiS bierze Komisję Rewizyjną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

PiS bierze Komisję Rewizyjną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Danuta Bosek z Prawa i Sprawiedliwości będzie szefować Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego. Jej zastępcą będzie Krzysztof Gajowy z tej samej listy. "Życzę miłego słodzenia sobie przez najbliższe 5 lat" - komentuje ten wybór Tomasz Sych (PSL).

Aneta Mazur, Danuta Bosek, Krzysztof Gajowy, Józef Głuchowski i Krzysztof Fornal będą zasiadać w działającej przy Radzie Powiatu Łukowskiego Komisji Rewizyjnej. Tak zadecydowali radni na sesji 10 grudnia. Przedstawicielka Przymierza dla Ziemi Łukowskiej otrzymała poparcie 22 radnych, a więc wszystkich obecnych tego dnia na sali obrad (nieobecnym był Władysław Mika). Danutę Bosek (PiS) poparło 21 osób przy jednym głosie wstrzymującym, a Krzysztof Fornal (PSL) zyskał zaufanie 19 radnych. Przeciw jego kandydaturze był Andrzej Wisiński (PiS), natomiast 2 radnych wstrzymało się od głosu. Komisję Rewizyjną uzupełnią jeszcze dwie osoby z Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztofa Gajowego poparło 21 osób przy jednym głosie wstrzymującym, a Józef Głuchowski będzie zasiadał w komisji przy poparciu 22 radnych.

Pracami Komisji Rewizyjnej kierować będzie Danuta Bosek, którą w głosowaniu poparło 19 radnych, przy 3 głosach wstrzymujących. Krzysztofa Fornala w tej rywalizacji poparło natomiast 6 osób przy 13 głosach przeciw i 3 wstrzymujących. Za obydwiema kandydaturami celowo głosowali m.in. radni PSL-u, na co zwrócił uwagę Tomasz Sych:

- Moje doświadczenie w pracy Rady jest nowe. Ale od 12 lat zasiadam w różnych gremiach kolegialnych, mam przyjemność im przewodniczyć. W trybie głosowania, gdzie mieliśmy wybrać jedną spośród dwóch osób, dwa razy głosowałem „za” przewodniczącym. Coś tu nie pasuje. Jeśli mamy dwie osoby, to powinniśmy głosować kierunkowo, albo za jedną, albo za drugą kandydaturą. Są tu osoby, które biorą lepsze pieniądze ode mnie i zakładam że pilnują strony prawnej głosowania - skwitował Tomasz Sych.

- Dobrą praktyką samorządów - nie mówię tu akurat o powiecie w ostatniej kadencji - było to, że na czele gremium rewizyjnego stał przedstawiciel opozycji. Jeśli radni koalicyjni zechcą rządzić komisją, to życzę miłego słodzenia sobie przez najbliższe pięć lat - dodał radny.

Apel opozycyjnego radnego nie zyskał uznania wśród koalicji PiS - Przymierze. W głosowaniu nad zastępcą przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Krzysztof Fornal poległ z Krzysztofem Gajowym z Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu nad stanowiskiem sekretarza ponownie wygrała strona rządząca, wybierając na to stanowisko Anetę Mazur z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej.

- Jedyne co PSL-owi udało się przegłosować, to pięciominutowa przerwa - skwitował przebieg głosowania głos z sali kilkanaście minut później.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE