Reklama

Piotr Płudowski w Zarządzie Związku Miast Polskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Związek Miast Polskich

Piotr Płudowski w Zarządzie Związku Miast Polskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski będzie zasiadać w Zarządzie Związku Miast Polskich. Wyboru na to stanowisko dokonali delegaci z ponad 200 miast na trwającym obecnie w Poznaniu Zgromadzeniu Ogólnym ZMP.

Do zarządu Związku Miast Polskich weszło w sumie 30 osób, w tym znani opinii publicznej prezydenci dużych miast wojewódzkich. Z Płudowskim w tym gremium będą zasiadać m.in. Krzysztof Żuk (prezydent Lublina), Jacek Karnowski (Sopot), Jacek Majchrowski (Kraków), Jacek Sutryk (Wrocław), Tadeusz Truskolaski (Białystok), czy Wadim Tyszkiewicz (prezydent Nowej Soli).

Wyboru burmistrza Łukowa do Zarządu ZMP dokonano na trwającym obecnie w Poznaniu Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Oprócz wyznaczenia osób do tego gremium, powołano też Prezesa organizacji, którym na drugą kadencję został prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Wybrano też osoby do Komisji Rewizyjnej. Obecna kadencja władz ZMP zakończy się w 2024 roku.

***

Związek Miast Polskich to polska organizacja samorządowa i stowarzyszenie mające na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. ZMP swoją tradycją sięga czasów II Rzeczypospolitej, kiedy miał wpływ na proces legislacyjny w Polsce. Dziś stanowi raczej formę wyrażania stanowiska miast wobec rządu i wzajemnej współpracy i promocji miast członkowskich w Polsce i za granicą. Jest też reprezentantem miast na szczeblu centralnym. Do Związku należy ponad 300 miast, a ludność miast-członków stanowi ponad 72% miejskiej ludności kraju.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE