Reklama

Piotr Płudowski kandydatem na burmistrza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Piotr Płudowski kandydatem na burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Płudowski jest już oficjalnym kandydatem na stanowisko burmistrza Łukowa. Radny deklarujący od dłuższego czasu start w jesiennych wyborach samorządowych, potwierdził swoje plany na konferencji prasowej.

Jawność w zawieraniu umów i zleceń przez miasto, pilotażowy projekt komunikacji miejskiej, zmiana polityki mieszkaniowej miasta, budowa miejskiego żłobka i aktywne wsparcie seniorów to główne punkty programu wyborczego Piotra Płudowskiego, kandydata na stanowisko burmistrza Łukowa. W czwartkowe popołudnie 23 sierpnia zorganizowana została konferencja prasowa miejskiego radnego, który postanowił zmierzyć się na jesieni z obecnym burmistrzem.

- Przez cztery lata miałem okazję interweniować na poziomie Rady Miasta w kilkudziesięciu sprawach. Niestety rządzący próbowali umniejszać te problemy, sprowadzać do fanaberii jednego z radnych. Tymczasem to nie były moje sprawy, to były bolączki mieszkańców - powiedział na wstępie Piotr Płudowski.

Radny w trakcie konferencji rozwinął po kolei punkty swojego programu wyborczego i zaprezentował hasło "Po pierwsze uczciwość", które towarzyszyć mu będzie podczas kampanii wyborczej. Sporo miejsca przedstawił sprawie jawności i transparentności zawieranych przez Miasto umów.

Ważnym punktem kandydatury ma być też pomysł wybudowania miejskiego żłobka, będącego udogodnieniem m.in. dla młodych małżeństw. Płudowski zamierza też prowadzić prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, w celu uwolnienia gruntów pod zabudowę wielo- i jednorodzinną.

- Dzisiaj chcąc pójść na przysłowiowe "swoje" mieszkańcy mają do wyboru mieszkania w cenie sięgającej 5000 zł za metr lub mikrodziałkę w cenie co najmniej 200 zł/m2. Taniej jest w Siedlcach, Białej Podlaskiej Mińsku Mazowieckim. Jako burmistrz zmienię plan zagospodarowania przestrzennego i pochylę się nad mieszkaniami socjalnymi w mieście - argumentował Płudowski.

Radny zamierza także powalczyć o starszy elektorat. Zachęca i proponuje kilka udogodnień, które ułatwiłyby życie i poruszanie się seniorów po mieście. M.in. dla nich adresowany jest pomysł utworzenia w Łukowie komunikacji miejskiej, która swoim zasięgiem obejmowałaby miejsca rekreacji, przychodnie, czy miejskie instytucje. Komunikacja miejska miałaby być wdrożona najpierw pilotażowo w porozumieniu z mieszkańcami, a gdyby zyskała ich uznanie, zostałaby wprowadzona na stałe. Płudowski chce też zjednoczyć seniorów w tzw. Centrum Aktywnego Seniora

- Dzisiaj miasto traktuje starsze osoby jak trędowate i oprócz wspólnej fotografii nie chce okazać wsparcia w ich działalności. A seniorzy chcą się cieszyć życiem, chcą być aktywni i poczuć się częścią wspólnoty mieszkańców - mówił w trakcie konferencji Piotr Płudowski.

Kandydat na burmistrza podziękował też jego sympatykom za obecność i poprosił o głosy 21 października. Wsparcia udzielił mu m.in. Marcin Cabaj, który będzie startował na stanowisko radnego do Sejmiku Województwa Lubelskiego z komitetu Kukiz`15.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE