Reklama

Piją i jeżdżą.

Opublikowano:
Autor:

Piją i jeżdżą.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie łukowskim nie brakuje kierowców, którzy za nic mają sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego. 27-letni łukowianin postanowił zaryzykować życie własne i innych wsiadając za kierownicę Mercedesa. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Łukowscy policjanci zatrzymali mężczyznę 21 października na ul. Cieszkowizna w Łukowie. Człowiek ten kierował pojazdem mimo orzeczonego wyrokiem sądu zakazu. 


Z kolei 25 października w Osinach doszło do zatrzymania 65-latka z gminy Stanin, który również  mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami poruszał się motorowerem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponad to w okresie od 21 do 27 października, policjanci zatrzymali na terenie powiatu łukowskiego 11 nietrzeźwych kierowców. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu będzie musiała także liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej przez sąd kary, na takiego kierowcę nakładana jest kara w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. 

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, nadal nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE