Reklama

Piętnaście lat za próbę zabicia żony siekierą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wspólnota / red.

Piętnaście lat za próbę zabicia żony siekierą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lucjan K. z gminy Stoczek Łukowski najbliższe 15 lat spędzi za kratkami. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Lublinie w sprawie próby zabójstwa małżonki oskarżonego. Do tragicznej awantury z użyciem siekiery doszło 13 grudnia. Kobieta cudem uszła z życiem.

60-letni mężczyzna wyrok w sprawie próby zabójstwa małżonki usłyszał we wtorek 17 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Prowadzący sprawę sędzia nie przychylił się do wniosku prokuratury o 25 lat więzienia, zasądzając jednocześnie, że K. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie z zakładu karnego najwcześniej po 12 latach odsiadki.

- Wina została w całości udowodniona. Oskarżony zadawał poszkodowanej ciosy siekierą, kierowane zarówno w głowę, jak i w korpus. Na skutek tego doszło do uszkodzeń ciała, m.in. stłuczenia głowy oraz złamania kilku żeber z przemieszczeniem - argumentował sędzia Andrzej Wach.

Do awantury domowej z użyciem siekiery doszło 13 grudnia ubiegłego roku. Lucjan K. próbował zaatakować małżonkę siekierą z zaskoczenia. Według śledczych najpierw doszło do szamotaniny, później oskarżony powalił kobietę na ziemię i zaczął okładać ją obuchem siekiery. Kobiecie cudem udało się ujść z życiem i powiadomić o zdarzeniu synową, która wezwała służby medyczne. Lucjan K. wpadł w ręce policjantów rankiem następnego dnia.

Wyrok sądu w Lublinie nie jest prawomocny. Więcej informacji we Wspólnocie Łukowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE