Reklama

Pierwszy kroczek do rewitalizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Pierwszy kroczek do rewitalizacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O rewitalizacji zalewu Zimna Woda mieszkańcy słyszą od lat. Władze miasta poczyniły pierwszy kroczek.

W obecnej perspektywie finansowej samorządy mogą skorzystać ze środków, które przeznaczone będą na rewitalizację najbardziej zaniedbanych miejsc na terenie miasta. By jednak dofinansowanie otrzymać, trzeba najpierw przygotować lokalny program rewitalizacji. Dokument ten będzie niezbędny w momencie, gdy samorząd zdecyduje się na złożenie wniosku o fundusze europejskie na rewitalizację, m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Władze województwa rozstrzygnęły konkurs dla samorządów na przygotowanie programów rewitalizacji. Środki otrzyma 38 wnioskodawców. Pozyskane pieniądze mogą być wykorzystane na opłacenie ekspertów, którzy pomogą w opracowaniu programu, sporządzenie analiz dotyczących ochrony środowiska i gospodarki oraz organizację konsultacji społecznych.

Zadanie Miasta Łuków o nazwie „Opracowanie nowego Programu Rewitalizacji Miasta Łuków” znalazło się na liście wniosków wybranych do dofinansowania. Łączna wartość zadania to 191 500 zł, natomiast przyznana dotacja to 172 350 zł. Pozyskane środki to dopiero pierwszy krok. 

Przed nami konsultacje społeczne. Kiedy się odbędą jeszcze nie wiadomo. Dokument, który m.in. w wyniku konsultacji powstanie, będzie dołączony do wniosku, jaki miasto planuje złożyć. Stworzenie programu rewitalizacji miasta Łuków to mały kroczek w kierunku zmodernizowanego zalewu w naszym mieście. Przed miastem dużo trudniejsze zadanie – pozyskanie ogromnej sumy pieniędzy. Dokładna kwota, jaką pochłonie rewitalizacja, będzie znana dopiero, gdy powstanie dokumentacja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE