Reklama

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. Według ogólnopolskich mediów kobieta zmarła z powodu choroby po zakażeniu koronawirusem. Miała też inne poważne schorzenia.

U kobiety zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. 57-latka, jak informuje portal polsatnews.pl, była w ciężkim stanie. Oddychała za pośrednictwem respiratora, była w stanie śpiączki farmakologicznej. To pierwsza ofiara tej choroby w kraju.

Według informacji podanych przez TVN24, kobieta trafiła do szpitala w miniony poniedziałek. Była ona pierwszym przypadkiem osoby z SARS-Cov-2 w Wielkopolsce. "Przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym" - czytamy w informacji portalu tvn24.pl.

Obecnie chorych w Polsce z wykrytym koronawirusem jest 46 osób. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin wykryto kilkanaście przypadków choroby u mieszkańców naszego kraju. Wśród nich jest już sześć osób z województwa lubelskiego. We wtorek wieczorem poinformowano o mężczyźnie z Niedrzwicy Dużej w powiecie lubelskim, przebywającym w szpitalu w Bełżycach oraz o kobiecie z Janowa Lubelskiego, hospitalizowanej w szpitalu w Lublinie. Oboje są w wieku między 50 a 60 lat. Stan mężczyzny oceniano jeszcze wczoraj jako ciężki, kobieta, jak przyznał wojewoda, miała być w "trochę lepszym stanie od chorego mężczyzny". Oboje oddychali za pośrednictwem respiratora. Mężczyzna leży w szpitalu w Bełżycach, kobieta w szpitalu w Lublinie.

W czwartek rano poinformowano o kolejnej czwórce chorych z naszego województwa, konkretnie w Lublinie. Ich stan określono jako dobry. 
Dane MZ z godz. 11.50
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE