Reklama

Pieniądze dla szkół i pomoc dla województwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Pieniądze dla szkół i pomoc dla województwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj odbyła się sesja Rady Miasta zwołana na wniosek burmistrza. Wśród decyzji jakie zapadły pojawiły się zmiany budżetowe z przekazaniem środków szkołom oraz decyzja o udzieleniu pomocy rzeczowej województwu lubelskiemu.

Program obrad Rady Miasta nie był rozbudowany. Sesja trwała 45 minut. W tym czasie zapadły jednak ważne decyzje.

Wśród podjętych przez radnych uchwał znalazła się uchwała w sprawie udzielenia województwu lubelskiemu pomocy rzeczowej w postaci robocizny i materiałów budowlanych na rzecz budowy chodnika dla pieszych (po lewej stronie ulicy Międzyrzeckiej) i przebudowy istniejącego chodnika na ścieżkę rowerową z przeznaczeniem dla wspólnego korzystania dla rowerzystów i pieszych (po prawej stronie). Miasto Łuków przeznaczy na ten cel 52 tys. zł na materiały budowlane i 80 tys. zł na robociznę. Natomiast województwo dołoży do tego zadania 88 tys.  Zarówno chodnik, jak i ścieżka, powstaną w części ulicy znajdującej się za rondem, a przed tunelem.  

Kolejną uchwałą, nad którą pochylili się radni, była sprawa zmian w budżecie. W dużej mierze dotyczyły subwencji oświatowej przeznaczonej na dostosowanie szkół gimnazjalnych, które od września będą szkołami podstawowymi. Teraz placówki otrzymają środki na przygotowanie świetlic, doposażenie klas i wykonanie remontów sanitariatów.   W dokumencie pojawiła się także kwota, która zwiększa budżet o kwotę 132 471 zł z tytułu naliczonej kary umownej za nieterminowe wykonanie zadania inwestycyjnego „Modernizacja pływalni letniej Delfin w Łukowie”.  

Wczorajsza zmiana w uchwale budżetowej, za którą jednogłośnie zagłosowali radni, pozwoliła na przekazanie 114 tys. zł dotacji dla Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie na budowę alejek z kostki brukowej na cmentarzu komunalnym, 12 tys. na opracowanie projektu herbu Łukowa oraz innych symboli miejskich, a także 75.000 zł. na zadanie „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru miasta Łuków – Zalew Zimna Woda oraz budowa infrastruktury na cele społeczne”. Ostatnia kwota zostanie przeznaczona na przygotowanie studium wykonalności, czyli dokumentu niezbędnego do aplikowania o dofinansowanie zadania ze środków unijnych. W ramach tej sumy przygotowana zostanie także dokumentacja, która w przyszłości pozwoli na sprzedaż budynku hotelu i terenu wokół niego.  

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta kontrowersje wzbudził temat planu zagospodarowania przestrzennego miasta dla Warszawskiej 18. O tym poinformujemy Państwa w oddzielnym artykule. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE