Reklama

Pięcioosobowa rodzina z Łukowa zapłaci za śmieci prawie 100 zł miesięcznie

Opublikowano: pt, 6 gru 2019 20:02
Autor:

Pięcioosobowa rodzina z Łukowa zapłaci za śmieci prawie  100 zł miesięcznie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalne wycenia, że odbierze i zagospodaruje śmieci od mieszkańców Łukowa za 3 mln 247 tys. zł. Jako jedne złożyło ofertę w przetargu ogłoszonym przez miasto.

Jak mówi w rozmowie z Łuków24 burmistrz Piotr Płudowski dziś miasto wydaje na gospodarkę odpadami 2.16 mln zł. Umowa z PUiIK-iem kończy się w tym miesiącu. O tym, że za odbiór i zagospodarowanie odpadów trzeba będzie zapłacić drożej było wiadomo od dawna. Pierwotnie miasto szacowało, że w skali roku koszty mogą wzrosnąć o ok. ok. 600 tys. zł. Teraz okazuje się, że w porównaniu do aktualnej umowy władze miasta muszą dołożyć prawie 1,2 mln zł. 


Pieniędzy samorząd będzie szukał w kieszeniach mieszkańców. - System musi się bilansować  - przyznaje Piotr Płudowski.  Burmistrz zapowiada w przyszłym tygodniu wniosek o nadzwyczajną sesję rady miasta. - Zaproponuję radym stawkę w wysokości 20 zł od osoby w gospodarstwie domowym. Zaproponujemy też ulgę - 17,5 zł od piątej osoby w rodzinie - wylicza włodarz.  
Jeżeli propozycje burmistrza wejdą w życie pięcioosobowa rodzina zapłaci za śmieci niemal 100 zł  miesięcznie. 

Co na to rada?

Na ostatniej sesji radni odłożyli decyzję o wysokości stawi za odbiór i zagospodarowanie odpadów. mieli podjąć  Burmistrz proponował aby było to 19 złotych za osobę za odpady segregowane. Radni z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej sugerowali - 16 zł stawki bazowej. Na wniosek radnego Grzegorza Gomoły obie propozycje zostały odrzucone.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE