Reklama

,,Pasja zamiast nałogów- chyba, że nałóg namiętnego czytania"

Opublikowano:
Autor:

,,Pasja zamiast nałogów- chyba, że nałóg namiętnego czytania"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie z klasy III Technikum Informatycznego ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie pod opieką wychowawcy Beaty Kuczyńskiej wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Łapińskim.

Jest on prawnikiem, wykładowcą, pisarzem, trenerem rozwoju osobistego, autorem książek ,,Dlaczego warto czytać” i ,,Jak być lepszym w życiu prywatnym  i zawodowym”. 


Spotkanie odbyło się w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie, w ramach projektu profilaktycznego ,,Nuda a uzależnienia” sfinansowanego ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod hasłem: „Pasja zamiast nałogów – chyba, że nałóg namiętnego czytania. Siła codziennych nawyków”.

Pisarz rozpoczął spotkanie nietypowo. Po krótkim przedstawieniu się poprosił młodzież o zadanie kilku pytań. Pytania miały być wstępem do dalszej ukierunkowanej rozmowy. Następnie sam zadał młodzieży wiele pytań np. kim chcielibyście zostać w przyszłości? Co jest gorsze niewiedza czy obojętność? Odpowiedzi były różne. Miało to na celu uświadomienie uczniom, że do wszystkiego w życiu można dojść, pod warunkiem, że towarzyszy temu wytrwała praca. Zdobywanie wiedzy wiąże się z lekturą książek, która jest niezbędna do osiągnięcia zamierzonego celu.

Kolejną kwestią, którą poruszył wykładowca, była wartość i moc książek. Ile kiedyś kosztowała książka a ile dzisiaj? Ceny książek w ciągu wieków uległy zmianie, ale nie zmieniła się ich wartość. Wszyscy słuchacze mogli utwierdzić się w przekonaniu, że czytanie jest formą aktywną dla umysłu, rozwija wyobraźnię, wzmacnia psychicznie, korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny. Czytanie jest zatem warunkiem osobistego rozwoju i sukcesu. Oglądanie telewizji jest formą bierną dla umysłu, rozleniwia, uczy bezczynności i bezmyślności. Autor opowiedział o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka jest posiadanie pasji oraz poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na rozwijanie swoich zainteresowań, które stanowią alternatywę dla wielu uzależnień.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE