Reklama

Paraolimpijczycy w „Trójce”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Paraolimpijczycy w „Trójce” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwójka niepełnosprawnych szermierzy: Radosław Stańczuk i Stefan Makowski spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie. Sportowcy opowiadali o swojej karierze i zachęcali uczniów, by nie poddawać się pomimo przeciwności losu.

Dwójka uczestników Igrzysk Paraolimpijskich gościła w poniedziałek 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Łukowie. Do placówki przyjechali Stefan Makowski i Radosław Stańczuk, medaliści paraolimpiad z 2004 i 2008 roku.

Goście opowiedzieli uczniom, na czym polega szermierka na wózkach oraz jakie emocje i atmosfera panują na Igrzyskach Olimpijskich. Mówili m.in. o tym, że podczas zawodów w Londynie w 2012 roku szermierzy dopingowało aż 7 tysięcy kibiców z Polski. Panowie opowiedzieli też co czuje niepełnosprawny sportowiec podczas zdobywania medalu na Olimpiadzie. Radosław Stańczuk ma na swoim koncie m.in. dwa srebrne medale wywalczone w Atenach w 2004 roku i brązowy medal w szermierce zdobyty w Pekinie w 2008 r.

Niespodzianką przygotowaną dla uczniów był też pokazowy pojedynek szermierki oraz nauka podstawowych chwytów dla chętnych. Szkoła zapowiada, że w przyszłości placówkę odwiedzą również inni interesujący sportowcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE