Reklama

Pamiątkowa tablica odsłonięta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Pamiątkowa tablica odsłonięta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sulejach niedaleko Łukowa pojawiła się pamiątkowa tablica. Ma ona przypominać o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości i bohaterach walk o wolność. Odsłonięcia symbolicznego pomnika dokonała najstarsza mieszkanka miejscowości.

Parlamentarzyści, władze samorządowe mieszkańcy i strażacy wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Sulejach, poświęconej walczącym i poległym za wolność Polski oraz pamięci cywilnych ofiar wojen i prześladowań w 100-lecie odzyskania niepodległości.

Wydarzenie zorganizowano w niedzielę 20 maja. Rozpoczęła je msza święta doprawiona przez ks. Szczepana Liwiniuka, który poświęcił też pamiątkową tablicę. Symbolicznego jej odsłonięcia dokonała Filomena Sulej, mieszkanka miejscowości, która w tym roku obchodzi swoje setne urodziny.

W uroczystości wzięli udział poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, senator RP Stanisław Gogacz, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łuków Zygmunt Celiński, radny powiatu łukowskiego Andrzej Soćko, radny gminy Łuków Kazimierz Sulej, sołtys Sulejów Franciszek Karwowski, a także strażacy z OSP w Nurzynie, którzy przybyli na tę uroczystość ze sztandarem oraz licznie zgromadzeniu mieszkańcy.

Jak dodają przedstawiciele Urzędu Gminy w Łukowie, podobne uroczystości odbywają się także w innych miejscowościach gminy. W zdecydowanej większości fundatorami pamiątkowych tablic są mieszkańcy, którzy czynnie włączają się w świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE