Reklama

Paczki wyruszyły w drogę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Paczki wyruszyły w drogę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sznur rąk przenosił paczki przygotowane przez przedszkolaków, uczniów ale także mieszkańców, którzy przynosili swoje dary, by podzielić się nimi z Rodakami za wschodnią granicą.

To była już 17. akcja Polacy – Rodakom. W wielu przedszkolach i szkołach dzieci i młodzież przygotowywały paczki, które w sobotę trafiły do sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie. Tego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie i przekazanie paczek.  

W tym roku w samym Łukowie udało się stworzyć 340 paczek. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku powstało łącznie 3007 paczek, w tym już 4300. Jeszcze dziś pojadą do naszych rodaków na Białorusi i Ukrainie. Paczki to jednak nie tylko żywność czy zabawki, ale także listy napisane przez uczniów czy laurki namalowane przez przedszkolaków. Cieszy nas fakt, że tych paczek jest tak dużo, ponieważ nie będzie trzeba podejmować trudnych decyzji, komu je dać, a kto ich nie otrzyma – powiedział senator Stanisław Gogacz.  

Na zakończenie sobotniego spotkania sznur rąk przeniósł paczki do samochodów, które wyruszyły w drogę. Kolejna akcja już za rok.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE