Reklama

Paczki uczniów dla Rodaków na Wschodzie

Opublikowano: sob, 17 gru 2016 10:48
Autor: | Zdjęcie: SP 4

Paczki uczniów dla Rodaków na Wschodzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wielu placówkach szkolnych czy przedszkolnych dało się zauważyć specjalne pudełko, do którego uczniowie każdego dnia dokładali swoje prezenty dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Dziś finał akcji.

To już kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie włączyła się w akcję Polacy – Rodakom na Wschodzie. W działania zmierzające do stworzenia paczek zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. W sumie, dzięki wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i okazanemu dobremu sercu, szkoła mogła przekazać 15 paczek wypełnionych żywnością oraz pluszowymi zabawkami.

Do paczek zostały dołączone również kartki świąteczne z życzeniami, a także list napisany przez Ninę Karolkiewicz – uczennicę kl. VI – wypełniony serdecznością i nadzieją. W liście tym zostały zawarte życzenia:

Tego, co w życiu mądre, dobre i piękne. Żebyście mieli okazję w przyszłości odwiedzić miejsca w Ojczyźnie, skąd pochodzą Wasze korzenie. Żeby celebrowanie polskich tradycji, zwyczajów i obyczajów przynosiło Wam radość i satysfakcję.  

 Koordynatorki akcji: Agnieszka Wardak i Dorota Kondracka składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.

A tymczasem dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się oficjalne przekazanie wszystkich paczek, które udało się stworzyć mieszkańcom naszego miasta. Sznur rąk zaniesie biało-czerwone paczki do samochodu, który później zawiezie je do naszych rodaków mieszkających na Wschodzie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE