Reklama

Oznakuj swój rower!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Oznakuj swój rower! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższą sobotę zaplanowano znakowanie rowerów. Policjanci zachęcają do przyjazdu nad zalew Zimna Woda, gdzie będzie można zarejestrować swój jednoślad w specjalnej bazie danych.

Każdego roku wiele rowerów pada łupem złodziei. Kradzieże nasilają się w okresie wakacyjnym i są widoczne m.in. w miejscach gdzie przebywa wiele osób. Niestety skradzione rowery często nie są żaden sposób zabezpieczona lub zostają zaparkowane „tylko na kilka sekund”. Jednoślady warte czasami dużo pieniędzy giną spod sklepów, szkół, zakładów pracy, z piwnic oraz balkonów.

Zobacz też: Złodziej roweru nagrał się na monitoringu

By ustrzec się przed kradzieżą, warto pomyśleć o zabezpieczeniu jednośladu. Na szczęście z z tego typu inicjatywą wychodzi łukowska policja, która organizuje w najbliższą sobotę 14 lipca akcję znakowania rowerów nad zalewem Zimna Woda.

Znakowanie jednośladów trwać będzie od godziny 16.00 do 19.00. Policjanci specjalnym przyrządem będą grawerować oznaczenia na jednośladach, składające się z liter i cyfr.

- Tak oznakowany jednoślad zostanie zarejestrowany w bazie danych Policji. Każdy zarejestrowany rower zostanie też opatrzony naklejką informującą o dokonaniu oznakowania roweru - zachęca do przyjazdu rowerzystów nad zalew rzecznik prasowy łukowskiej policji, asp. sztab. Marcin Józwik.

Głównym celem sobotniej akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Warto więc skorzystać z akcji organizowanej przez policjantów.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE