Reklama

Owoce i warzywa tego dnia nie były straszne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ewa Ścioch

Owoce i warzywa tego dnia nie były straszne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolorowe, owocowe szaszłyki i kanapki pełne warzyw to efekt pracy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Wszystko za sprawą akcji Śniadanie Daje Moc.

Rodzice często borykają się z niechęcią swoich pociech do zdrowej żywności. W pokonywaniu tej bariery mogą pomóc różnego rodzaju akcje. 8 listopada na terenie całej Polski uczniowie klas 0-3 przygotowywali zdrowe śniadania.

Z przyniesionych przez siebie produktów uczniowie \"podstawówki\" wykonywali zdrowe kanapki oraz desery pełne owoców. W łukowskiej „czwórce” dzieci ze wszystkich klas najpierw w swoich salach lekcyjnych przygotowały posiłki, by później podzielić się nimi z kolegami i koleżankami podczas wspólnego śniadania na szkolnym korytarzu. Zapach owoców i warzyw roznosił się po całej szkole.  

Zanim dzieci przystąpiły do przygotowywania posiłku, wysłuchały pogadanki o tym, co jest zdrowe, co warto jeść, a co nam nie służy. Później z uśmiechem na twarzy i dużym zaangażowaniem przystąpiły do działania.  

Akcję i jej efekty tak komentuje psychodietetyk Elżbieta Lange:  

Dzieci, które angażują się w przygotowywanie posiłków, mają dużo większą świadomość wyboru konkretnych produktów, chętniej sięgają po te, które służą zdrowiu. To, że są pytane, co im smakuje i zapraszane do współdecydowania kulinarnego sprawia, że czują się odpowiedzialne i bardziej samodzielne. Dlatego formuła własnoręcznego przygotowywania posiłku co roku w dniu Śniadanie Daje Moc przynosi tak pozytywne rezultaty.

We wczorajszej akcji wzięło udział niemal 7 800 klas na terenie całej Polski. Organizatorom wydarzenia przyświecał jeden cel – zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i podkreślenie roli śniadania w diecie każdego z nas.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE