Reklama

Oszukują w Internecie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Oszukują w Internecie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska policja przestrzega przed bezrefleksyjnymi zakupami w Internecie. Od początku roku, mieszkańcy naszego powiatu zostali kilkanaście razy oszukani przez internetowych naciągaczy.

O tym że zakupy za pośrednictwem Internetu są wygodniejsze niż tradycyjne, wie większość z nas. Brak konieczności wychodzenia z domu oraz atrakcyjne ceny powodują, że z roku na rok w naszym kraju rośnie co raz bardziej rynek transakcji online. Niestety wśród sprzedawców trafiają się także oszuści. Przekonali się o tym mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy po dokonaniu zakupów nie otrzymali zamawianego towaru, ani nie mogli się skontaktować ze sprzedawcą.

- Oszuści oferując do sprzedaży różne artykuły nie wywiązują się ze swych zobowiązań i po otrzymaniu wpłaty od kupującego zazwyczaj zmieniają swoje dane kontaktowe. Ze zgłoszeń wynika, że nieuczciwy sprzedawcy oferowali do sprzedaży telefony komórkowe, odzież, obuwie, akcesoria i oprogramowanie komputerowe, a także jednorazowe pieluchy
- mówi Marcin Józwik z łukowskiej komendy.

Wartość zamówionych towarów, które nie trafiły do nabywcy kształtuje się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W przeszłości zgłaszane były też oszustwa przy zakupach internetowych, gdzie wartość strat przekraczała kilka tysięcy złotych.

Policjanci przestrzegają, że Internet tak jak każde inne miejsce nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku. Sugerują, że przy zakupach internetowych, warto sprawdzać zawartość przesyłki w obecności kuriera lub listonosza. Robiąc zakupy w Internecie warto korzystać ze znanych portali internetowych i powstrzymywać się zakupów poza aukcją. Ważna jest też cena towaru i opinie, które internauci wystawiają sprzedawcy. Pewnym zabezpieczeniem jest też płatność dopiero po otrzymaniu przesyłki.

Gdy kupujemy na przykład telefon komórkowy, warto dopytać sprzedawcę o ładowarkę i dotychczasowe dowody zakupu. W przypadku stwierdzenia oszustwa, warto zachować całą korespondencję z osobą wystawiającą przedmiot na aukcji. Gdy zamiast towaru otrzymamy puste pudełko, natychmiast skontaktujmy się z policją. Wtedy zachowana korespondencja i przesłana przez oszusta paczka będą stanowiły dowód przestępstwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE