Reklama

Ostrzeżenie przed burzami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Ostrzeżenie przed burzami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, w dniu dzisiejszym na terenie województwa lubelskiego mogą wystąpić burze. Zachowajmy więc o ostrożność.

Jak czytamy w opublikowanym przez IMGW komunikacie, ostrzeżenie przed burzami dotyczy całego województwa lubelskiego, w tym również miejscowości położonych w powiecie łukowskim. Front burzowy ma przechodzić na terenie naszego województwa w dniu dzisiejszym między godzinami 15.00 i 21.00. Ma osiągnąć pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego. Instytut informuje przy tym, że towarzyszące burzom przewidywane opady deszczu mogą wynieść do około 25 mm na metr kwadratowy. Porywy wiatru mają osiągnąć miejscami nawet 70 km/h. Miejscami może wystąpić również grad, a nawet trąby powietrzne. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80%.

Jeśli zobaczymy nadchodzącą burzę, udajmy się do domu bądź w bezpieczne miejsce. Nie zatrzymujmy się przy liniach energetycznych i pod drzewami. Będąc w domu, pamiętajmy by zabezpieczyć na swoich balkonach, tarasach i ogrodach przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE