Reklama

Ostatnie interwencje strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łuków Straż

Ostatnie interwencje strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjazd do czołowej kolizji i do pożarów traw odnotowali w ciągu ostatnich godzin strażacy w powiecie łukowskim. Gdzie konkretnie interweniowali?

Dwa wyjazdy we wtorek

We wtorek 11 września strażacy z powiatu łukowskiego odnotowali dwie interwencje. O godz. 11.39 jeden zastęp PSP z Łukowa został wezwany do usunięcia substancji ropopochodnej na Placu Narutowicza w centrum miasta. Natomiast o godz. 18.34 jedna jednostka PSP usuwała gniazdo os w budynku na ul. Browarnej w Łukowie.

Czołówka w Dąbiu

Trzy zastępy straży pożarnej zostały wezwane do wypadku, który miał miejsce w środowy poranek 12 września. Około godz. 8 rano w Dąbiu czołowo zderzyły się dwa pojazdy: Renault Kangoo i Nissan Primera. Strażacy (2 jednostki PSP i jeden zastęp OSP z Dąbia) odłączyli akumulatory w autach i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W kolizji poszkodowany został 40-letni mężczyzna, którym zajęli się ratownicy medyczni.

Środowe pożary

Kilka chwil po godz. 13 strażacy wezwani zostali do palącej się trawy w miejscowości Stara Róża. Z zagrożeniem poradzili sobie ochotnicy z miejscowej OSP, którzy całkowicie ugasili płomienie. Łącznie spłonęło około 10 arów powierzchni nieużytków.

Ogień pojawił się też na rżysku i oborniku w Krynce (gm. Łuków). Około godz. 15.15 w środę 12 września interweniował tam zastęp PSP z Łukowa i jedna jednostka z OSP w Krynce. Strażacy ugasili pożar dwoma prądami wody, a następnie dogasili ogień. Łącznie spłonęło pół hektara powierzchni.

Ostatni pożar wybuchł w środę wieczorem, po godz. 21 w Hermanowie (gm. Wojcieszków). Na miejscu pojawili się zawodowi strażacy z Łukowa i jedna jednostka OSP ze Świderek. Strażacy po przybyciu na miejsce, zauważyli że pozostałości rolnicze wypala jeden z mieszkańców. Dogasili więc pogorzelisko i poinformowali mężczyznę o obowiązującym zakazie wypalania pól.

Drzewo na drodze

Czwartek 13 września strażacy rozpoczęli od interwencji na drodze wojewódzkiej nr 808. W miejscowości Ruda (gm. Serokomla) na jezdnię powaliło się drzewo, blokując 1 pas ruchu. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP w Serokomli, którzy przy pomocy pilarki przecięli drzewo i usunęli je z drogi. Wezwanie do tej interwencji przyszło o godz. 7.15 rano.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE