Reklama

Ostatnia wędrówka Jezusa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ostatnia wędrówka Jezusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulicami Łukowa przeszła coroczna Droga Krzyżowa. Setki mieszkańców towarzyszyły Jezusowi w jego ostatniej wędrówce. Wydarzenie jest organizowane w Łukowie od 27 lat.

Droga Krzyżowa jak co roku przeszła spod kościoła pw. Przemienienia Pańskiego na teren parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pątnicy ruszyli spod Placu Narutowicza i szli ulicą Czerwonego Krzyża, Piłsudskiego i Wyszyńskiego aż pod budynek plebanii wspomnianej parafii. Aktorzy odegrali wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, m.in. Ostatnią Wieczerzę i dzielenie się chlebem, a także modlitwę Jezusa w Ogrójcu. Następnie pokazano moment skazania Jezusa na śmierć i jego wędrówkę przez kilkanaście stacji.

Łukowianie zobaczyli między innymi jak Jezus w ciężkiej wędrówce spotyka swoja matkę oraz jak upada pod ciężarem krzyża. Kulminacją drogi było przybicie Jezusa do krzyża oraz jego śmierć i złożenie zwłok do grobu. Przemarszowi pątników towarzyszyły rozważania na temat otaczającego nas świata. Zwracano uwagę m.in. na grzechy człowieka, popadanie w nałogi, obrażanie instytucji kościelnych, czy słabości i ułomności towarzyszące ludziom na co dzień.

Na zakończenie wydarzenia głos zabrał ks. Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli miejsca, gdzie miały miejsce ostatnie stacje drogi krzyżowej. Podziękował on wszystkim zebranym i osobom, które zaangażowały się w to coroczne widowisko.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE