Reklama

Ostatni etap obwodnicy coraz bliżej realizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski (archiwum)

Ostatni etap obwodnicy coraz bliżej realizacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadanie zaplanowane przez powiat łukowski znalazło się na liście do dofinansowania. Dokumentacja jest już gotowa. Najprawdopodobniej jesienią ruszy budowa.

„Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” to nazwa megaprojektu drogowego, w ramach którego dofinansowanie z RPO województwa lubelskiego otrzymają wszystkie powiaty ziemskie. Budowa III etapu małej obwodnicy Łukowa może liczyć na 6,2 mln zł dofinansowania.  

Łącznie w ramach tego zadania powiaty województwa lubelskiego chcą wykonać ponad 200 km dróg. Koszt zaplanowanego przez władze powiatu łukowskiego zadania oszacowano na niemal 15,5 mln zł. Wkład własny, jaki powiat będzie musiał wygospodarować to 9 243 737 zł.  

Jak nam dziś powiedział starosta łukowski Janusz Kozioł:  

Dokumentacja jest już gotowa. Mamy pozwolenie na budowę. Czekamy tylko na uprawomocnienie się decyzji lokalizacyjnej. Gdy to się stanie, będziemy mogli ogłaszać przetarg. Najprawdopodobniej jesienią ruszą pierwsze prace.  

Trzeci etap małej obwodnicy naszego miasta ma być gotowy w 2018 roku. Miasto Łuków zadeklarowało udzielenie pomocy finansowej powiatowi łukowskiemu. W 2017 i 2018 roku miasto ma przekazać na ten cel 5 mln zł. 

Oto lista zadań, które zostaną wykonane w ramach projektu (kliknij, aby pobrać plik PDF):Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE