Reklama

Reklama

OSP Stanin wzbogaci się o nowy sprzęt ratowniczy

Opublikowano:
Autor:

OSP Stanin wzbogaci się o nowy sprzęt ratowniczy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpierak kolumnowy, wspornik progowy i przecinak do szyb wzbogacą wyposażenie druhów ochotników ze Stanina.

Reklama

Wójt Krzysztof Kazana podpisał w ubiegły czwartek umowę pomiędzy gminą Stanin, a jednostką OSP Stanin, reprezentowaną przez prezesa Piotra Lendziona. Przedmiotem umowy jest przekazanie funduszy na zakup rozpieraka kolumnowego, wspornika progowego oraz przecinaka do szyb. Zakup sprzętu dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

- OSP Stanin to jedyna jednostka z terenu gminy Stanin należąca do KSRG, dążymy do tego aby druhowie mieli jak najlepszy sprzęt. Narzędzia, które zakupi jednostka zwiększą gotowość bojową druhów i poprawią bezpieczeństwo mieszkańców – twierdzi wójt Krzysztof Kazana

 

Rozpierak kolumnowy z osprzętem służy do rozpierania, rozszerzania, prostowania części karoserii samochodowych, osprzętu silnikowego i wycinania szyb pojazdów.

 

 

 – Zakup rozpieraka kolumnowego wraz z osprzętem da możliwość bardziej efektywnego działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Staninie podczas akcji ratowniczych – mówi Piotr Lendzion.

 

 Strażacy ochotnicy szybciej wydostaną osobę poszkodowaną z wraku pojazdu a także zmniejszy się ryzyko wycieku olejów, paliwa i płynów eksploatacyjnych z pojazdów na powierzchnie. Jednostka zakupi sprzęt w listopadzie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE