Reklama

OSP Nurzyna będzie jeździć "Włodkiem" do akcji

Opublikowano:
Autor:

OSP Nurzyna będzie jeździć "Włodkiem" do akcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA TRZEBIESZÓW Druhowie z OSP Nurzyna otrzymali nowy wóz. O zakup samochodu starali się od 2017 r.

Druhowie z Nurzyny nazwali swój nowy wóz "Władek" na cześć jednego z założycieli jednostki i pierwszego prezesa Władysława Czupryny, który działał tutaj od 1926 r. 

Lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nurzynie już w listopadzie ubiegłego roku. W tym miesiącu nastąpiło jego uroczyste poświęcenie.

- W 2017 r. podjęliśmy pierwsze kroki w sprawie zakupu wozu strażackiego. Mamy go już dziewięć miesięcy. Każdy z druhów dołożył swoją cegiełkę, żebyśmy mieli ten samochód - mówi Zenon Celiński, prezes OSP Nurzyna.

- Zakup wozu został dofinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za 130 tys. zł oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z "Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych" za 100 tys. zł. Otrzymaliśmy też wsparcie od Urzędu Gminy Trzebieszów i wójta Mirosława Szekalisa w wysokości 30 tys. zł. Nasz wkład własny wyniósł ok. 35 tys. zł. Wartość wozu to prawie 300 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu wozu - dodaje.

Fabrycznie nowy iveco zastąpił w jednostce 12-letniego forda, który trafił do druhów z OSP Szaniawy-Matysy. W wyposażeniu wozu jest m.in. zbiornik wody o pojemności 1,2 tys. litrów, pompa o wydajności 350 litrów na minutę, motopompa "Niagara" do wypompowywania wody z pomieszczeń. Dzięki nowemu sprzętowi podczas akcji strażakom  wystarczy wody na ok. 10-15 minut gaszenia pożaru.

- Bardzo cieszę się z nowego samochodu. Zyskaliśmy większy wóz, który jest typowo strażacki. Mamy z każdej strony dostęp do sprzętu. W fordzie mieliśmy tylko jedne tylne drzwi, a tu mamy pięć. To bardzo pomocne podczas akcji. Mamy tutaj też trzy razy większy zbiornik wody niż w fordzie - mówi Bogdan Nurzyński, wiceprezes OSP Nurzyna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE