Reklama

Orlęta Łuków: jest Prezes i Zarząd

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Orlęta Łuków: jest Prezes i Zarząd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Paweł Sych wpierany przez 11 Członków Zarządu. Tak wyglądają nowe władze Łukowskiego Klubu Sportowego "Orlęta Łuków". To przełom w sportowym stowarzyszeniu, które na dniach mogło zostać nawet rozwiązane. Jak wyglądały kulisy Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków ŁKS-u?

Drugie już w tym roku Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków ŁKS „Orlęta Łuków” zwołane zostało w piątek 5 kwietnia. W pierwszym terminie przybyło na nie zaledwie 14 spośród około 150 członków klubu, co oznaczało że obrady nie mogą być prawomocne. Pół godziny później, w drugim terminie Walnego obradowało już 27 osób, co zgodnie z zapisami statutowymi Orląt już upoważnia do podejmowania prawomocnych decyzji.

Członkowie klubu wysłuchali informacji z działalności kuratora Pawła Sycha od momentu objęcia przez niego tej funkcji, tj. od 28 lutego 2019 r. do dnia Walnego. Jak się okazało na koniec ubiegłego roku klub wcale nie miał około 80 tysięcy złotych zadłużenia, lecz 95 tysięcy. Kwota ta wzrosła o 15 tys. zł, ponieważ jak tłumaczył kurator, pełne zestawienie księgowe pojawiło się w klubie później niż podczas styczniowego Walnego.

Paweł Sych przedstawił też kilka inicjatyw, które podjęły osoby zaangażowane w ratowanie sytuacji w sportowym stowarzyszeniu. Jedną z nich jest idea „Klubu 100”, polegająca na tym, że sponsorzy (osoby prywatne, grupy, bądź przedsiębiorstwa) mogą wpłacać minimum 100 złotych miesięcznie na rzecz Orląt, a w zamian mieć na przykład reklamę na materiałach i obiektach klubowych. Środki te - deklarowane na chwilę obecną w wysokości ponad 16 tys. zł w skali roku - przeznaczone zostaną głównie na spłatę zadłużenia, które jak tłumaczył kurator ma charakter wewnętrzny, ponieważ Orlęta są winne pieniądze pracujących w nich trenerom oraz zawodnikom.

Sych w swoim wystąpieniu dziękował też ludziom zaangażowanym w ratowanie sytuacji w klubie. Część wymienionych z imienia i nazwiska osób znalazła się w wybranym później Zarządzie, który liczyć będzie 11-tu członków. Swój akces do tego organu wyrazili Krzysztof Kierych, Piotr Lenarcik, Cezary Pasik, Szymon Łukasiewicz, Eryk Miszta, Janusz Lisiewski, Bartosz Grabowski, Jarosław Wawer, Bogusław Smyk, Tomasz Goławski i Adrian Czerski. Powyżsi kandydaci zgłoszeni zostali przez innych obecnych na sali obradujących. Ich kandydatury były głosowane blokowo i uzyskały poparcie 26 osób, przy braku głosów przeciw i jednym głosie wstrzymującym.

Gdy wybrany został Zarząd, przyszedł czas na wybór Prezesa ŁKS-u. Na poprzednim Walnym, które odbyło się 25 stycznia przymierzany do roli szefa Orląt Łuków był łukowski przedsiębiorca Ireneusz Goławski, który chęć objęcia funkcji prezesa uzależnił od przekazania dodatkowych środków przez Miasto na ratowanie sytuacji finansowej w sportowym stowarzyszeniu. Tym razem obyło się bez emocji, a na tą funkcję został zgłoszony kurator Paweł Sych. Gdy zgodził się on podjąć trudną rolę w klubie, wśród głosów innych członków klubu słychać było wyraźną ulgę. Sych również zdobył 26 głosów „za”, przy jednym głosie wstrzymującym. Nikt nie był przeciwko jego kandydaturze.

Przed ŁKS-em czas na uporządkowanie finansów w klubie oraz - jak zapowiada część jego członków - tytaniczna praca i pozyskiwanie sponsorów sportowego stowarzyszenia. W planach jest budowa oficjalnej strony internetowej, a także promocja i marketing. Członkowie Zarządu i Prezes mają też zapoznać się z dokumentacją Orląt, chcą też pracować nad uproszczeniem statutu klubu. Pierwsze posiedzenie Zarządu zaplanowane zostało na 8 kwietnia. Klub nie będzie też zwlekał z wysłaniem dokumentów do Krajowego Rejestru Sądowego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE