Reklama

Oni wiedzą o Łukowie najwięcej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Daniel Płudowski, Pracownia Kadru

Oni wiedzą o Łukowie najwięcej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Historię świata, naszych sąsiadów i przede wszystkim naszego kraju poznajemy na lekcjach historii. Jak dużo wiemy jednak na temat historii naszego miasta? Niemal 30 śmiałków z łukowskich szkół postanowiło się sprawdzić. Wczoraj odbył się pierwszy Test Wiedzy z Historii Łukowa \"Poznaj Swoje Miasto\".

Do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o historii naszego miasta zostali zaproszeni uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W sumie zgłosiło się 28 osób, które chcą sprawdzić jak dużo wiedzą na temat naszego miasta. Swoich przedstawicieli miały niemal wszystkie łukowskie placówki. Test przygotowało stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.

Dzięki serdeczności dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego konkurs odbył się w auli I LO. Na uczniów czekał test złożony z 30 pytań. Wśród nich m.in. pytanie o to, kto i w którym roku nadał przywilej lokacyjny dla Łukowa? Jaka instytucja mieści się w powstałym w XVIII wieku Konwikcie Szaniawskich? Kim z zawodu był zasłużony obywatel Łukowa - Leon Piotr Klimecki? Jedne były dla piszących łatwe, inne nieco trudniejsze. By wyłonić zwycięzcę, potrzebna była dogrywka.       

Najważniejszą nagrodą była zdobyta w ramach przygotowania do testu wiedza, jednak postanowiliśmy, że pierwsza edycja musi zachęcać do poznawania lokalnej historii. Dlatego też nagrody otrzymali wszyscy piszący oraz najlepsza szkoła – powiedział przedstawiciel organizatorów Arkadiusz Pogonowski.

A oto zwycięzcy wczorajszej rywalizacji. Największą ilość punktów w teście, po dogrywce, zdobyła reprezentantka  Zespołu Szkół nr 2 - Karolina Jóźwik, która o zwycięstwo walczyła z Mikołajem Gossem z Gimnazjum nr 3. Nagrodą dla zwycięzcy był tablet. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał dysk przenośny. Ostatnie miejsce na podium zajął Damian Mitura z I LO. Nagrodą za zdobycie trzeciego miejsca był głośnik bluetooth.

Organizatorzy konkursu postanowili także wyróżnić najlepszą drużynę. Po podsumowaniu wyników wszystkich przedstawicieli danej placówki, najlepszą okazało się Gimnazjum nr 3. To właśnie ta  szkoła otrzyma ekran multimedialny. Pozostali uczestnicy, którzy nie zajęli miejsca na podium, ale podjęli się trudu zdobywania wiedzy na temat lokalnej historii, otrzymali gadżety elektroniczne. 

Nagrody wręczyli: Andrzej Panasz ze Stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa, Arkadiusz Pogonowski - inicjator konkursu, radny Rady Miasta Mateusz Popławski oraz Radosław Leśkiewicz z portalu Łuków Historia. 

Kolejny konkurs wiedzy o historii naszego miasta już za rok. Najprawdopodobniej przyszłoroczna edycja będzie adresowana do wszystkich mieszkańców Łukowa.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE