Reklama

Oficjalnie: Dni Łukowa na Targowicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Oficjalnie: Dni Łukowa na Targowicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Decyzja o przeniesieniu imprezy na Targowicę była motywowana względami bezpieczeństwa i takie plany pojawiły się już rok temu" - mówiono dziś na konferencji prasowej poświęconej Dniom Łukowa. Znamy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji tej imprezy.

Zakończyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznym Dniom Łukowa. W tym roku najważniejszą zmianą, jest zmiana lokalizacji imprezy. Mieszkańcy będą słuchać koncertów na placu targowym przy ul. Prusa, czyli popularnie zwanej „Targowicy”.

Dni Łukowa 2019 trwać będą od piątku 24 do niedzieli 26 maja. Impreza - jak wyliczał na konferencji dyrektor ŁOK Grzegorz Skwarek - będzie obfitować w znane punkty, takie jak prezentacja utalentowanej młodzieży, czy działających w Łukowie grup. Nie zabraknie też zawodów sportowych, czy koncertów. W tym roku oprócz zespołu Sound’n’Grace w Łukowie wystąpi także rockowa grupa Harlem, wokalistka Sonia M oraz raper i producent muzyczny Nowator. Gwiazdy (z wyjątkiem pierwszej wymienionej grupy) zagrają w sobotni wieczór 25 maja na scenie przy placu Targowym przy ul. Prusa.

Zobacz też: Jest gwiazda Dni Łukowa 2019

Dni Łukowa organizuje Miasto Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także inne miejskie jednostki i instytucje. Dlaczego jednak zdecydowano się przenieść imprezę z bardziej reprezentacyjnego centrum miasta na tzw. Targowicę? Jak przekonywali dyrektor ŁOK Grzegorz Skwarek i Marek Król z Urzędu Miasta, pomysł ten pojawił się już rok temu i motywowany był głównie względami bezpieczeństwa. Plac targowy jest miejscem zamkniętym i znajduje się na uboczu, gdyż prowadzi do niego tylko jedna ulica - ul. Prusa. Ten teren gwarantuje też zdaniem organizatorów sprawniejsze reagowanie w chwilach zagrożenia. Podczas rozmów o organizacji imprezy, pozytywnie o Targowicy wypowiadali się także przedstawiciele służb: medycznych, straży pożarnej i policji.

Dodatkowo jak podkreślał Marek Król, miejsce w którym odbywać będą się w tym roku Dni Łukowa potrafi pomieścić jednocześnie dużo osób, a w pobliżu można wygospodarować duży parking. Organizatorzy nie planują zamykać na czas trwania imprezy ulicy Prusa, a bezpieczeństwo w okolicy sprawować mają dodatkowe patrole policji. Patrole i ochrona pojawi się także na pobliskich działkach, by dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia na przeniesienie imprezy miały też styczniowe wydarzenia z Gdańska i atak na prezydenta Pawła Adamowicza. Kwestia bezpieczeństwa była zresztą poruszana podczas konferencji kilkukrotnie.

Szczegółowy program Dni Łukowa 2019 opublikujemy już wkrótce.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE