Reklama

Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty - rusza akcja pomocy dla poszkodowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty - rusza akcja pomocy dla poszkodowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 października ruszyła kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających oszukańcze fundusze i polisolokaty. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie \"Przywiązani do Polisy\".

Szacuje się, że ok. 5 milionów Polaków wykupiło różnego rodzaju polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym czyli tzw. polisolokaty. Miały one służyć pomnażaniu oszczędności. Tymczasem zarabiają na nich jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe i ich sprzedawcy. W ekstremalnych przypadkach „polisolokaty” tracą nawet do 50% wartości w pierwszym roku oszczędzania. W perspektywie kliku lat straty te przekraczają nawet 80%. Doradcy sprzedający polisolokaty otrzymywali bardzo wysokie prowizje, a klienci nie byli o tym fakcie informowani.

By walczyć z tym zjawiskiem, od kilku lat organizowana jest kampania społeczna „Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty”. Stoi za nią powołane Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy”. Jego członkowie uruchomili m.in. infolinię za pośrednictwem której poszkodowani otrzymają od prawników bezpłatne porady, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych. Jedną z takich metod jest wejście na drogę sądową. Okazuje się bowiem, że polskie sądy wielokrotnie orzekały, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują w umowach niedozwolone zapisy.  Wielokrotnie stwierdzały, że sprzedaż tzw. polisolokat była nierzetelna, a klientów nie informowano wyczerpująco o ryzyku związanym z kupowanymi „polisami”.

- Dopóki ubezpieczyciele nie zobaczą wyroku, udają, że nie wiedzą o co chodzi i traktują klientów arogancko. Szanse na odzyskanie oszczędności są tymczasem bardzo duże – mówi prawnik Anna Lengiewicz. - Sądy z reguły stają po stronie konsumentów i nakazują oddanie bezprawnie pobranych opłat. Wielu poszkodowanych czeka jednak proces sądowy.

Finalnym rezultatem kampanii ma być dotarcie do szerokiej opinii publicznej z informacją o problemie i o możliwościach jego rozwiązania. W ramach kampanii Stowarzyszanie „Przywiązani  do Polisy” przygotowało plakaty informacyjne, które planuje rozpowszechnić w urzędach i parafiach na terenie całej Polski.

- Świadome społeczeństwo będzie wpływać na instytucje państwowe i w ten sposób uruchomione zostanie dodatkowe wsparcie dla osób, które zostały złapane w pułapkę polis z funduszem inwestycyjnym - mówi Jacek Łęski prezes Stowarzyszenia „Przywiązani do Polisy”.  - Nacisk mediów oraz opinii publicznej powinien zwrócić uwagę władz Rzeczypospolitej, które mają obowiązek stanąć po stronie obywateli i wprowadzić w Polsce rozwiązania systemowe stosowane w krajach Unii Europejskiej, eliminujące bezprawne praktyki towarzystw ubezpieczeniowych.

Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” zorganizowało też dyżury prawników i ekspertów, którzy udzielają bezpłatnych porad dotyczących tego, jak wyplątać się z niekorzystnej umowy  i odzyskać utracone pieniądze. Chętni mogą uzyskać pomoc pod numerami telefonów: 665-854-410, 665-854-730, 721-565-623, 665-851-314. Konsultacje dla województwa lubelskiego będą udzielane od 17 października do 2 grudnia (poniedziałek - czwartek  w godzinach  11.00 - 17.00.).

Wszystkie informacje dotyczące działalności stowarzyszenia oraz ogólnopolskiej akcji znajdują się na stronie www.przywiazanidopolisy.pl oraz na profilu Stowarzyszenia „Przywiązani do Polisy” na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE