Reklama

Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wspólnota Łukowska

Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PiS nie chciał poprzeć kandydatury Tadeusza Brzozowskiego ani na wójta gminy Trzebieszów, ani na radnego powiatu. Długoletni działacz PiS odszedł z partii i kandyduje na wójta gminy Trzebieszów z Porozumienia Jarosława Gowina.

Tadeusz Brzozowski (do niedawna PiS), były senator i były radny wojewódzki, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego, chciał w nadchodzących wyborach kandydować na wójta gminy Trzebieszów z Prawa i Sprawiedliwości. Nie poparł go jednak zarząd okręgowy PiS. Brzozowski zrezygnował więc z kandydowania na wójta i liczył, że wystartuje z PiS-u na radnego Powiatu Łukowskiego. Tymczasem zarząd powiatowy PiS nie chciał go nawet w gronie swoich kandydatów na radnych powiatu.

Wystąpił z PiS

Doświadczony polityk, działacz PiS z długoletnim stażem został "bez przydziału".  W takiej sytuacji zdecydował się wystąpić z PiS-u i przyjąć propozycję kandydowania na wójta z innej partii.

- Zdecydowałem się wystartować  w wyborach na wójta gminy Trzebieszów z Komitetu Wyborczego Porozumienie Jarosława Gowina, ponieważ m.in. z tego komitetu otrzymałem propozycję. Po wykreśleniu mojej osoby z listy kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego dotarły do mnie liczne propozycje startu w wyborach samorządowych od różnych komitetów. Nie wiążą mnie już żadne zobowiązania wobec jakiejkolwiek organizacji. Zrezygnowałem z członkostwa w  Prawie i Sprawiedliwości - mówi Brzozowski.

Potrzebne otrzeźwienie

Brzozowski komentuje także sytuację w łukowskim PiS-ie:

- Dalej popieram ogólnopolską politykę PiS-u, która jest bardzo dobra dla naszego kraju i narodu. Niestety w łukowskim PiS-ie dzieje się wiele niedobrych rzeczy. Mam nadzieję, że ten mój protest spowoduje otrzeźwienie w tym środowisku, tym bardziej, że za rok odbędą się wybory parlamentarne, których wynik może przesądzić o zatrzymaniu bądź nawet o cofnięciu niezbędnych reform i zmian wprowadzanych przez rządzący obecnie obóz Zjednoczonej Prawicy - mówi Brzozowski.

Pomysły na gminę

Były senator ma wiele pomysłów na rozwój gminy Trzebieszów.

- Chciałbym zaktywizować mieszkańców i wykorzystać ich potencjał.  Na pewno trzeba pójść w solidne budownictwo drogowe. Ważną kwestią jest szkolnictwo, zwiększenie wpływu rodziców na funkcjonowanie szkoły i zwiększenie aktywności szkół w obwodach szkolnych - przekonuje były członek PiS.

- Jako byłemu nauczycielowi wychowania fizycznego leży mi na sercu dynamiczny rozwój sportu szkolnego i pozaszkolnego. Priorytetową sprawą jest podjęcie szeroko zakreślonych działań na rzecz patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży - dodaje.

Brzozowski pragnie też zająć się problemem budowy oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej oraz sieci gazowniczej. Według niego te inwestycje poprawiłyby komfort życia mieszkańców i zwiększyłyby atrakcyjność gminy dla potencjalnych inwestorów.

- Są one niestety bardzo kosztowne. Sama gmina takich wydatków nie udźwignie. Należy też rozważyć usprawnienie procesu przygotowawczego inwestycji (oczywiście tych elementów, które są przypisane gminie). Wiele uwagi należy poświęcić poprawie estetyki naszych miejscowości - mówi Tadeusz Brzozowski.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE