Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji powoduje podtopienia posesji

wiadomosci PUiK apeluje do mieszkańców o trwałe odłączenie wód opadowych z kanalizacji. Od września będą kontrole posesji

Martyna Zakrzewska

Opublikowano: 14 lipca 2020 10:21 | Aktualizacja: 14 lipca 2020 10:30

Przedsiębiorstwo Usługi i Inżynierii Komunalnej Sp. z o. o. w Łukowie wystosowało komunikat do mieszkańców miasta. Spółka apeluje o zaprzestanie niezgodnych z prawem praktyk stosowanych przez niektórych mieszkańców. Właściciele nieruchomości odprowadzają wody opadowe do kanalizacji sanitarnej. Działania te powodują podtapianie nieruchomości podczas ulewnych opadów deszczu.

 

W związku z tymi działaniami niektórych mieszkańców prezes PUiK Marcin Mateńko opublikował informację.

 

Informacja PUIK Sp. z o.o. dotycząca odprowadzania

wód opadowych do kanalizacji sanitarnej

 

Szanowni Państwo,

W wyniku ostatnich intensywnych opadów deszczu doszło w wielu rejonach naszego miasta do podtopień nieruchomości i wydostawania się ścieków z kanalizacji sanitarnej.

Jedną z przyczyn takiej sytuacji są podłączenia do kanalizacji sanitarnej rynien z dachów, wpustów oraz innych urządzeń odwadniających na niektórych nieruchomościach. Jest to działanie zabronione przez art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

W związku z powyższym apelujemy do tych Właścicieli i Zarządców nieruchomości którzy odprowadzają wody opadowe do kanalizacji sanitarnej o jak najszybsze trwałe odłączenie, najpóźniej do końca sierpnia 2020 r.

Po tym terminie tj. od 1 września PUIK Sp. z o.o. rozpocznie systematyczną kontrolę. W przypadku stwierdzenia nielegalnych podłączeń zostanie wszczęta procedura ukarania karą grzywny, zgodnie z art. 28 ust. 4a ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków do 10.000,00 zł.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt  pod nr tel. 25 798 23 71 w godz. 7:00-15:00.

Prezes Zarządu

Marcin Mateńko

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Panie prezesie i odwrotnie....

  ......szamba , sanitarne ścieki wpuszczone do odpływu burzowego.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  [email protected]

  Ptaszki ćwierkają, że tym ratuje się przed odwołaniem.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -3

  Lku

  A ja ich nie wpuszczę muszą mieć jakiś nakaz itp

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Ty

  Ciekawe czy ta kontrola będzie dla wszystkich z jednakowym skutkiem.