Reklama

Odnowiona ścieżka edukacyjna czeka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Odnowiona ścieżka edukacyjna czeka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przed weekendem majowym została oficjalnie otwarta ścieżka edukacyjna w Rezerwacie Jata. Dużo już się zmieniło, kolejne zmiany przed nami.

Choć aura nie sprzyjała radosnemu spacerowaniu po drogach leśnych, zaproszeni na uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej goście przebyli ją, mimo deszczu. Po 15 latach infrastruktura została gruntownie odnowiona. O tym, co się zmieniło opowiedział nam nadleśniczy Grzegorz Uss.  

Wszyscy ci, którzy chcą pospacerować w ciszy, wdychając świeże powietrze, po pozostawieniu na parkingu swoich aut w okolicy wiaty edukacyjnej „Ostoja”, mogą wyruszyć oznakowanymi ścieżkami. Po drodze natkną się na rzeźby wykonane przez lokalnych artystów oraz nowe tablice edukacyjne, na których znajdują się ciekawostki także dla najmłodszych. Podążając szlakiem natkniemy się także na odkrywkę glebową. W okolicy zbiornika wodnego każdy, czy to pieszy, czy rowerzysta, będzie mógł chwilę odpocząć. Tu znajdują się bowiem stoły i ławy. Nadleśnictwo przygotowało także pomost nad bagnem i zbiornikiem wodnym, by stworzyć okazję do obserwowania przyrody.  

Ten zbiornik jest wodopojem dla zwierząt. Chcemy, by w przyszłym roku właśnie w tych okolicach powstała wieża widokowa, by miłośnicy przyrody mogli obserwować przychodzące tu zwierzęta – powiedział G. Uss.  

Już wkrótce na terenie wiaty edukacyjnej „Ostoja” powstanie drewniany budynek, który swoją funkcję edukacyjną będzie mógł pełnić przez cały rok. Już dziś leśnicy zapraszają wszystkich miłośników spacerów czy rowerowych przejażdżek do odwiedzania lasu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE