Reklama

Odnowili 24 mogiły ofiar września '39

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paweł Przeździak

Odnowili 24 mogiły ofiar września '39 - Zdjęcie główne

foto Paweł Przeździak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczystości odbyły się 7 września -w rocznicę bombardowań Łukowa podczas II wojny światowej

O odrestaurowanie mogił żołnierskich zabiegało łukowskie Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Do ich wizji przychylił się Adam Siwek – dyrektor centrali Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN. Instytucja przekazała środki finansowe na prace rewitalizacyjne.  

 

24 mogiły żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 r. znajdujące się na cmentarzu Św. Rocha w Łukowie zostały odrestaurowane pod koniec sierpnia. Dzięki środkom i pracy Hufca ZHP w Łukowie zmienił się też dodatkowo teren wokół wyremontowanych nagrobków.

 

Uroczystości poświęcenia nagrobków rozpoczęto Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej odegranym przez Orkiestrę Wojskową z Siedlec. Po hymnie Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Dęblina przeprowadziła uroczysty Apel Poległych i oddała salwę honorową, a orkiestra odegrała hasło Wojska Polskiego.

 

Poświęcenia żołnierskich kwater dokonał ks. kanonik Andrzej Kieliszek.  

 

Organizatorem uroczystości było Miasto Łuków wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Komendą Hufca ZHP w Łukowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE