Reklama

Odnowią stary staw w Anielinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Magda Oknińska

Odnowią stary staw w Anielinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krzywda planuje zagospodarować zbiornik wodny w Anielinie i jego otoczenie tak, by były miejscem rekreacji. Część pieniędzy na ten cel to wsparcie unijne.

Zarośnięty dziś zbiornik wodny, a kiedyś staw w Zespole Pałacowo Parkowym w Anielinie, znajduje się około 150 metrów od  "Złotego spichlerza"-  świetlicy wiejskiej miejscowości Kożuchówka.

Miejsce wypoczynku

Jak wspominają mieszkańcy, na tym stawie w latach 70-tych  i 80-tych miejscowe dzieci jeździły na łyżwach. Czas nad wodą spędzali także wędkarze. Od wielu lat zbiornik zarastał. W gminie powstał pomysł, żeby go zagospodarować.

- To niewielki zbiornik, który teraz jest bardzo zarośnięty, a może być znakomitym miejscem wypoczynku. Nie będziemy tutaj robić kąpieliska, jego powierzchnia będzie zachowana, ale chcemy go oczyścić i pogłębić, a teren wokół akwenu na nowo zagospodarować - zapowiada wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra.

Mini siłownia

W planach jest m.in. zamontowanie urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, budowa pomostu, przygotowanie alejki spacerowej i montaż elementów małej architektury. Cały teren ma być oświetlony i monitorowany. Modernizacja zbiornika obejmie: oczyszczenie dna i uformowanie brzegów zbiornika, budowę chodnika o nawierzchni z kostki brukowej, budowę drewnianego pomostu i ozdobnej kładki łukowej, zamontowanie oświetlenia, ustawienie ławek i koszy na śmieci. Przetarg na wykonanie robót powinien być rozstrzygnięty w najbliższych dniach, a firma, która go wygra, będzie mieć na realizację inwestycji dwa miesiące.

Wsparcie z LGD

Ponad połowę kosztów gmina pokryje ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Razem ku lepszej przyszłości".

Z nowego miejsca rekreacji będą mogli mieszkańcy, uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Senior Wigor w Anielinie, a także goście imprez odbywających się w świetlicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE