Reklama

Odnawialne źródła energii za unijne pieniądze

Opublikowano: wt, 27 gru 2016 10:41
Autor: | Zdjęcie: fotografia poglądowa

Odnawialne źródła energii za unijne pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przed świętami Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listę pozytywnie ocenionych wniosków. W naszym powiecie na dofinansowanie może liczyć tylko gmina Trzebieszów i gmina Stanin.

W lutym wielu z mieszkańców naszego powiatu składało ankiety, w których wyrazili chęć zainstalowania w swoich domach solarów lub instalacji fotowoltaicznych. Ankiety stały się podstawą dla samorządów do złożenia wniosku o dofinansowanie zadania „Energia przyjazna środowisku”. Jest to działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Spośród 251 nadesłanych i pozytywnie rozpatrzonych wniosków, wybrane zostały te najlepsze.  

Na wysokim, bo 27. miejscu uplasował się wniosek złożony przez gminę Trzebieszów - Odnawialne źródła energii w gminie Trzebieszów. Całkowita wartość projektu to 4 486 937. Wnioskowana kwota dofinansowania to 3 426 592. Na unijne pieniądze może także liczyć propozycja eko – energii dla gminy Stanin. Tu wartość projektu opiewa na kwotę 3 512 938, a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 2 732 675.  

Choć pozytywnie zostało ocenionych 251 wniosków, na dofinansowanie może liczyć mniej niż połowa z nich (108). Wszystkie wnioski, które uplasowały się na dalszych miejscach znajdują się na tzw. „liście rezerwowej”. Wśród nich znalazły się aplikacje złożone przez gminę Łuków, Adamów, Krzywda, Stoczek Łukowski czy miasto Łuków. Te wnioski mogą uzyskać dofinansowanie dopiero w przypadku pojawiających się w ramach oszczędności poprzetargowych środków.  

Wniosek gminy Łuków znajduje się na 153. miejscu, gminy Adamów na 155., miasta Łuków na 171. Dalej wnioski gminy Stoczek Łukowski czy Krzywda.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE