Reklama

Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami w otwartej przestrzeni

Opublikowano:
Autor:

Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami w otwartej przestrzeni  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 30 maja zostaną zniesione wszelkie obostrzenia w handlu .

 IV etapu "odmrażania" gospodarki podczas pandemii koronawirusa. 


 Od 30 maja zostanie zniesiony obowiązek zakrywania nosa i ust w otwartej przestrzeni publicznej (jeśli zachowany jest dystans społeczny). Zostanie zachowany 2-metrowy dystans od innych osób. Zakrywanie nosa i ust nadal obowiązuje m.in. w sklepach czy komunikacji publicznej.


Od soboty 30 maja zostają zniesione obostrzenia w handlu - nie będą obowiązywać restrykcje co, do liczby osób na jeden metr kwadratowy. Podobnie w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych.

W sklepie, na targu i na poczcie nadal jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. Dodatkowo w sklepach jest także obowiązkowa dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek. W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. Klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Rząd dopuszcza możliwość zgromadzeń publicznych do 150 osób od soboty 30 maja - z zachowaniem dystansu i zakrywaniem nosa i ust.


Od 6 czerwca zostaną ściągnięte obostrzenia w pozostałych gałęziach gospodarczych - zostaną od tego dnia otwarte kina, teatry, siłownie, parki rozrywki. Wyjątek stanowią dyskoteki i kluby - nadal pozostają zamknięte.

Również od 6 czerwca będą mogły odbywać się wesela i inne uroczystości rodzinne do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE