Reklama

Odkryj zalety oświetlenia LED wewnątrz i na zewnątrz domu

Opublikowano:
Autor:

Odkryj zalety oświetlenia LED wewnątrz i na zewnątrz domu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości U progu roku 2020 oświetlenie LED nie stanowi już żadnego novum, a dane sprzed dwóch lat pokazują wyraźnie, że aż 60% rynku stanowiły wówczas właśnie przypadki użycia diod. Mimo wszystko wciąż istnieje spora rzesza konsumentów, którzy skłaniają się wciąż w stronę minionych technologii. Właśnie dlatego w niniejszym artykule postaramy się ostatecznie rozprawić z modelami żarnikowymi.

Ekologiczne rozwiązanie i wysoka jakość światła: oświetlenie LED dla każdego


Pierwszym atutem opraw LED, stosowanych wewnątrz i na zewnątrz domów, są dziś względy ekonomiczne. Otóż okazuje się na przykład, że światło uzyskane dawniej przez 70 Watową żarówkę, dziś może być osiągnięte przez niemal dziesięć razy mniej wymagający odpowiednik elektroluminescencyjny. Właśnie dlatego wymiana wszystkich przydomowych żarówek jest w stanie przynieść nam dziesięciokrotnie niższe rachunki. Kiedy zaś do powyższego dodamy, iż do wyprodukowania systemu oświetlenia LED i poszczególnych elementów nie są stosowane szkodliwe dla człowieka substancje pokroju rtęci, okazuje się, że mamy do czynienia z produktem prawdziwie ekologicznym.

Możemy także w przypadku diod LED mówić o nowej jakości światła, które świecąc w widmie ciągłym odznacza się szczególnie wysokim współczynnikiem oddawania barw. Kolejną zaletą na tym polu pozostaje duży wybór kolorów, do których uzyskania nie potrzebujemy żadnych dodatkowych filtrów świetlnych, często obniżających możliwości oprawy. Szeroki wybór czeka na nas również, jeśli chodzi o dostępne temperatury barwy – możemy wykorzystać tony ciepłe, neutralne oraz chłodne, wpadające w zimny turkus.


Oszczędności i mniejsze zanieczyszczenie światłem, dzięki technologii LED

Oświetlenie zewnętrzne LED wykreuje dla nas efekty, o których marzyliśmy. Stanie się tak głównie dlatego, że w przypadków LEDów dysponujemy światłem skoncentrowanym, co znacznie zmniejsza ilość niepotrzebnego, rozproszonego światła. Ma to znaczenie w miastach, gdzie do minimum staramy się ograniczyć tzw. zanieczyszczenie świetlne.

Co więcej, LEDy zbudowane są z tych samych komponentów, co współczesne komputery. Oznacza to, że w bezproblemowy sposób zaprogramujemy je do działania w konkretny sposób. Możemy zsynchronizować ich pracę z czujnikami ruchu lub tymi wykrywającymi moment zapadania zmroku. Często w oparciu o te schematy udaje się zmniejszyć zapotrzebowanie na energię nawet do blisko 80%. Jest to szczególnie ważne w miastach i dużych przemysłowych zakładach, gdzie najczęściej na oszczędnościach możemy zyskać ogromne sumy. Profesjonaliści funkcjonujący w branży od lat, tak jak chociażby firma NOWALED, doskonale wiedzą, w jaki sposób pomóc klientom w oszczędzaniu. Oferowane przez nich oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne LED to certyfikowane wyroby, pierwszorzędnej jakości. Warto się z nimi zapoznać i wdrożyć zmiany, póki jest na to czas.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE