Reklama

Oddział Neonatologiczny w Łukowie dostał sprzęt od WOŚP

Opublikowano:
Autor:

Oddział Neonatologiczny w Łukowie dostał sprzęt od WOŚP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ten cenny dar pozwoli podnieść jakość ratowania życia i leczenia małych pacjentów. Nie było by to możliwe gdyby nie hojność i wielkie serca darczyńców oraz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już po raz kolejny łukowski szpital otrzymał sprzętowe wsparcie WOŚP-u. Tym razem do placówki trafiło stanowisko do resuscytacji noworodka na Sali Porodowej, czyli inkubator otwarty z pełnym wyposażeniem w resuscytator, ssanie, monitorowanie parametrów życiowych i tlenoterapię bierną. Jest to wysokiej klasy sprzęt medyczny, który służy do zabezpieczenia funkcji życiowych noworodka i posiada zintegrowany system wsparcia oddechowego, monitorowania czynności serca, saturacji krwi tętniczej oraz temperatury ciała. Inkubator może być zastosowany bezpośrednio po urodzeniu dziecka do prowadzenia czynności resuscytacyjnych, jak również wykorzystywany w trakcie hospitalizacji noworodka.

Oddział Neonatologiczny otrzymał aparat USG, który w swoim wyposażeniu posiada wysokiej rozdzielczości głowice umożliwiające wykrycie najdrobniejszych zmian w narządach dzieci, co daje możliwość jeszcze bardziej precyzyjnej diagnostyki. Aparat służy do wykonywania USG przezciemiączkowego, jamy brzusznej, płuc czy echa serca. Wśród sprzętów jest też kardiomonitor z pełnym wyposażeniem umożliwiającym kontrolę parametrów życiowych noworodka takich jak, akcja serca, oddech, ciśnienie i saturacja.


Szpital dostał też 2 inkubatory zamknięte zapewniające idealne mikrośrodowisko dla noworodków. Dzięki niemu można kontrolować temperaturę, wilgotność i poziomu tlenu co jest niezbędne dla wcześniaków. Dzięki nowemu bilirubinometrowi nie trzeba będzie pobierać maluchom krwi by określić stopień żółtaczki, badanie wykonywane będzie przez skórę. Wśród darów serca znalazły się też 3 pulsoksymetry do monitorowania zapotrzebowania na tlen u noworodka i kontrolowania akcji serca, waga elektroniczna, lampa do fototerapii, która służy do leczenia żółtaczek okołoporodowych, 2 pompy infuzyjne strzykawkowe. Noworodki i wcześniaki o niskiej masie urodzeniowej ogrzewane będą za pomocą 2 nowych ciepłych gniazdek.


Otrzymany sprzęt, a w szczególności stanowisko resuscytacyjne znajdujące się na Sali Porodowej i Cięć Cesarskich, pozwoli na zapewnienie dziecku w chwili urodzenia prawidłowej opieki medycznej, szczególnie wymaganej w sytuacji zagrożenia życia, jednocześnie spełniając wymogi według najnowszych zaleceń w dziedzinie neonatologii.


Dyrekcja oraz pracownicy szpitala są wdzięczni Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom jak i wszystkim darczyńcom, którzy co roku dzięki swojej hojności przyczyniają się do podnoszenia standardów opieki medycznej w SPZOZ w Łukowie. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE