Reklama

Oddawali krew dla Wyklętych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Oddawali krew dla Wyklętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 4 litry krwi udało się zebrać w trakcie niedzielnego biegu "Tropem Wilczym" upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Krew oddawali członkowie powstałego niedawno w naszym mieście Klubu HDK.

Za nami Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, który w powiecie łukowskim obchodzony był w postaci różnego rodzaju wydarzeń. Jednym z nich była zbiórka krwi przeprowadzona przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Łukowie.

Jak informuje Kamil Klink, pomysłodawca powołania w naszym mieście klubu krwiodawców, w pierwszej z zaplanowanych akcji udało się zebrać 4050 ml tzw. „czerwonego złota”, które trafi na potrzeby terenowego oddziału RCKiK w Łukowie. Osoby, które w niedzielne południe postanowiły wspomóc akcję oddawania krwi, mogły przy okazji wypić gorącą herbatę lub kawę, czy skosztować pieczonych kiełbasek.

W ramach akcji była również prowadzona zbiórka czekolad, która będzie kontynuowana w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łukowie. Zebrane czekolady będą przekazane dla dzieci z jednego z Domów Dziecka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE