Reklama

Oddaj krew!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Oddaj krew! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół nr 3 w Łukowie wspólnie z RCKiK w Lublinie organizują akcję oddawania krwi. Życiodajnym płynem może się podzielić każdy, nie tylko uczeń szkoły.

Akcję oddawania krwi zaplanowano na wtorek 19 marca na terenie szkoły. Tego dnia od godziny 9. w klasach „Rolnika” będą dyżurować pracownicy Punktu Krwiodawstwa w Łukowie, natomiast sprzętu użyczy RCKiK w Lublinie. Co istotne, akcja oddawania krwi adresowana jest nie tylko dla uczniów ZS nr 3, ale też przedstawicieli innych placówek i wszystkich chętnych mieszkańców Łukowa.

- Zapraszamy nie tylko uczniów i pracowników naszej szkoły, ale wszystkie osoby chętne, którym pomoc innym nie jest obojętna. Pamiętajmy, że krew jest niepowtarzalnym, ratującym życie płynem i pomimo ogromnych postępów medycyny nie ma zamiennika – zachęcają do szlachetnego czyny członkowie Szkolnego Koła PCK.

By móc oddać krew 19 marca, należy przede wszystkim być zdrowym. Przed rejestracją należy zjeść pożywne śniadanie i wypić więcej płynów. Niewskazane jest też zażywanie jakichkolwiek leków. Organizatorzy proszą też, aby osoby chcące oddać krew, miały przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Akcję organizują członkowie działającego w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem Katarzyny Zarzyckiej-Dmitruk.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE