Reklama

Odblaskowa gmina

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Odblaskowa gmina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z łukowskiej drogówki spotkali się z mieszkańcami naszego powiatu w ramach programu \'Odblaskowa gmina\'. Uczestnicy spotkań otrzymali od mundurowych odblaski i dowiedzieli się jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów są takie elementy.

Wielokrotnie piszemy o zdarzeniach drogowych, w których poszkodowane osoby nie posiadały elementów odblaskowych. By zwiększyć świadomość społeczną funkcjonariusze spotykali się z mieszkańcami naszego powiatu. W ramach programu „Odblaskowa gmina” mundurowi spotkali się z mieszkańcami Adamowa, Huty Dąbrowy, Łukowa, Serokomli i Stoczka Łukowskiego.

Oprócz informacji o wypadkach, jakie miały miejsce z niechronionymi uczestnikami ruchu, policjanci przypomnieli także przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów.

Elementy odblaskowe to prosty sposób, by stać się widocznym dla kierujących, a co za tym idzie bezpieczniejszym na drodze. Szybko zapadający zmrok, niekorzystne warunki atmosferyczne i  ciemne ubrania utrudniają i ograniczają widoczność na drogach – przypominali policjanci.

Świadomość społeczna na temat wpływu elementów odblaskowych na nasze bezpieczeństwo jest wciąż mała. Policjanci przypominali więc, że rowerzysta czy pieszy, poruszając się po zmroku na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu lub śniegu, stwarza duże zagrożenie.

Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Dlatego bardzo ważnym jest noszenie odblasków – usłyszeli uczestnicy.

Podczas każdego ze spotkań policjanci rozdawali elementy odblaskowe. Mundurowi apelowali by nie leżały one w domach, ale były używane przez mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE