Reklama

Odbierz w bibliotekach bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Opublikowano:
Autor:

Odbierz w bibliotekach bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą  dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie (Oddział dla Dzieci oraz filie) zaprasza po odbiór Wyprawki wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika

Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. W związku z tym ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!
Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

 Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie (Oddział dla Dzieci oraz filie) zaprasza po odbiór Wyprawki wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

 Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 Zapraszamy dzieci w wieku 3 – 6 lat z opiekunami na inaugurację akcji do Oddziału dla dzieci MBP w Łukowie 28 września 2019 r. o godz. 11:00.


  Warunkiem otrzymania Wyprawki jest założenie bądź posiadanie karty bibliotecznej (wymagany numer pesel opiekuna).

 Wyprawkę Małego Czytelnika można odebrać:

 Oddział dla Dzieci ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 24
 Filia nr 1 ul. Siedlecka 56
 Filia nr 2 os. dr B. Chącińskiego 17
 Filia nr 3 os. Unitów Podlaskich blok nr 2  

 Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE